Citat:
Ursprungligen postat av
karlkula12
Är inte alls desperat. Förstår inte varför jag skulle vara det?
Allt du gör i dina utläggningar här på flashback är grinar över Sverigebilden. Det är en kavalkad av gråtsånger. En enda lång repetition av grinande.
Förövrigt skrev du ju för fan själv att svenskar ska straffas och isoleras av omvärlden. En isolering av omvärlden som lett till svält och fattigdom på sikt för folket inom sagda nation. Du vill ha ett systemskifte genom att straffa ut individen för vår regerings sätt att hantera denna pandemi. Du vill använda människan som verktyg för systemskiftet oavsett vad det innebär för individen. Jo, att tänkta på detta sätt är ett sjukt jävla beteende. Jag är ledsen.
Angående "PS". Att vara arbetsledare på McDonalds är ingenting att jag blir upprörd över. Det är troligen helt din nivå.
Medans du försvarar Tegnell och gråter åt oss som tyvärr rätt i det vi sagt så får vi fortsätta att se såna här idiotiska inlägg.
Jag tycker Sverige kan få stå sitt kast nu när man trotsar hela omvärlden och gör sitt eget race. Varför ska man då börja gråta om svält och hjälp om man ändå går sin egen väg?
Det är komisk hur du vill försöka svartmåla mig som att jag vill döda alla Svenskar när jag tvärtom vill göra allt för rädda vårt land.
Men kan kunna göra det måste man även förstå hur andra tänker, som länder runt omkring, ekonomi mm.
Vänsterflanken är för jävlig dåliga på ha koll på verkligheten och göra andra till martyrer när det inte passar deras egna värdsbild