Mere krypto
126sD**** er kryptoadressen brukt for å kommunikasjon mellom 1 eller flere kryptoGM og TH.
Via brevet fikk han oppdrag å sjekke bevegelsen på 'kontoen' (adressen) på en nettside, f.e. blockchain.com eller lignende. Beløp 0.0007 btc betyr : «Dårlig tid, fort eller hun vil dø»
10.11.2018 0.0007 btc fra 1DAgy*** <-- denne adressen ble funded den 10.7.2018 via Huobi med 0.03658 btc.
30.11.2018 0.0007 btc fra 38doa*** <-- ser ut som adressen fra en eller annen kryptobørs?
30.11.2018 0.0007 btc fra 3N4MW*** <--- ""
01.12.2018 tar i bruk 32jYx*** for sende meldinger med 0.0007 btc som beløp.
Adresser som begynner med en 1 og med en 3 are forskjellige typer. Forskejllige lommebøker eller kontoer. Det var mer enn nok btc på 1DAgy*** adressen for at man kunne fortsette å bruke adressen, så å skifte til de andre type adresser som begynner med 3* betyr for meg at nye kryptopersoner kom inn i bildet. Personen bak 1DAgy*** er kanskje den som har klekket ut hele kryptoplanen, men da det gikk ikke fort nok for de som tatt AEH tatt de virkelige kidnappere over.
RU kunne lett være en person som klekket ut planen og satt op btc og xmr konto, han ville ha visst hva man skulle gjøre, hvordan man handler xmr otc osv. Kan godt forstå at RU er siktet.
Vet vi når RU ble først kallt inn av politiet, det skjedde allerede i 2018 tror jeg. Er det mulig at det skjedde like før 30.11.2018? Kanksje noen her vet? En mulighet kunne være at da RU kom i søkelyset måtte han trekke seg ut, og dermed kom adressen 1DAgY i ubruk... Og andre tatt over kryptogreie, med 3* adresser. Andre som var også villig å bruke krypterte epost.
Vi også vet at RU er ikke langt unna et kriminelt miljø.