2020-06-03, 20:57
  #565
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Konservatisma
Det blir så komiskt när svarta i Sverige försöker skaffa sig en offerstatus. Det har aldrig funnits något slaveri i Sverige, i varje fall inte i någon större utsträckning. Det har aldrig funnits några Jim Crow-lagar, och inga svarta har tvingats hit. Det känns precis som att det finns någon slags kultur bland mörkhyade människor, där man riktigt gärna vill vara förtryckt. Många verkar tycka det är häftigt på något sjukt vis. Jag har lyssnat på tjejer på en Youtube-kanal som heter "tjafs", där de på fullaste allvar satt och tjafsade om vem som var det största offret. Den svarta tjejen sa "när du har varit slav i 400 år, då kan du komma och snacka", trots att hon själv aldrig ens har varit en slav. Väldigt märkligt att vilja vara ett offer.
Inte av svarta iaf, trälar o livegna vita dock

Herregud vilken dum tjej det låter som, hon kommer nog mer troligen från släkt i Afrika som sålde svarta till vita o araber
__________________
Senast redigerad av LupesVulpus 2020-06-03 kl. 21:00.
Citera
2020-06-03, 20:58
  #566
Medlem
Man skäms ju verkligen, varför ska vi hålla på att härma USA... Vi har vår egen historia och våra egna problem precis som USA har sin historia och sina problem. Om det hade varit något om samerna eller feminism hade jag ända förstådd varför men kanske inte hållt med........
men vem vet kanske bara afa som försöker röra upp koas här också. Det finns gott om iq befriade folk utan jobb nu så!
Citera
2020-06-03, 20:58
  #567
Medlem
passports avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kajhahne
Nu har en töntig kvinnlig blondinpolis gått ner på knä och hållit en skylt som säger "white violence is violence".

Riktigt jävla pinsamt! Vad fan håller ordningsmakten på med egentligen. Det är ett sådant daltande med dom här grupperna att man tror knappt sina egna ögon.
Citera
2020-06-03, 20:58
  #568
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Rivarol
Ytterligare ett bevis för att fredlig samexistens är omöjlig.

Sverige måste delas upp i två länder - ett för oss och ett för dom innan det är för sent.

Vi har inget nationalgarde och militärmakt som klarar detta när splittringen blir total.

DFS- Det Fria Sverige AFS- Alternativ för Sverige och NMR- Nordiska Motståndsrörelsen+ alla andra fristående nationellaceller! Är alternativ för den ensamme att engagera sig i!
Citera
2020-06-03, 20:59
  #569
Medlem
Stigmata01s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Raktinyllet
Haha samtidigt går demonstranter omkring med ACAB skyltar. Vilket jävla dårhus vi lever i

Vi har alltså en kvinnlig polis som stödjer pöbeln som precis börjat banka och slå på en polisbil. Västvärlden har verkligen vikt ner sig
Citera
2020-06-03, 21:00
  #570
Medlem
Laddjulias avatar
Horungen martin soneby är i fullgång med snuthat och whiteknightar på twitter. Vilken jävla tönt
Citera
2020-06-03, 21:00
  #571
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Vintergrisen
Poliskvinnan kanske råkade ut för Stockholmssyndrom, på rätt plats till och med.

Eller så ville hon inte bli gangrejpad av ett gäng upptaggade noggerboggers.
Citera
2020-06-03, 21:00
  #572
Medlem
Cringe. Knäböjer framför Acab demonstranter

Verkar vara en ganska ny polis om man tittar på axelklaffarna.
Citera
2020-06-03, 21:00
  #573
Medlem
Eckiumbums avatar
Om en timme går solen ner. Då blir det fri plundring.
Citera
2020-06-03, 21:01
  #574
Bannlyst
Våldet mot polisen har börjat..

https://www.expressen.se/nyheter/manga-manniskor-vid-manifestation-i-stockholm1/
Citera
2020-06-03, 21:01
  #575
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av LupesVulpus
Inte av svarta iaf, trälar o livegna vita dock

Minns särskilt våra statare. De fick så låg lön så de inte hade råd med mat och fick låna av gårdsägaren. Därmed skuldsatt och fast för livet.
Citera
2020-06-03, 21:01
  #576
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av PK-befriad
Ja när de kan inte kan hitta något egentligt våld från vita mot svarta att tala om så får de hitta på att vår blotta existens är "violence" så att de har en ursäkt att hämnas och våldföra sig på oss.

Patetiskt och omoraliskt av polisen.
Kanske var hennes chans att slingra sig ur en klurig, potentiellt livsfarlig situation.

Om svenska poliser sätts i den sitsen att de tvingas knäböja inför några förortskids för att överleva, då är det i så fall ett större och mer strukturellt problem än en individuell pajas i poliskåren.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in