Citat:
Ursprungligen postat av
Nyvaaken
Jeg har en god del kunnskap om sånne giftige folk,men man må både se dem og snakke med dem personlig -Vurdere adferden ovenfor andre over lang tid for å kunne av diagnosisere! Være 100% sikker på at personlighetstrekk som kun kommer ifra media/politi er totalt sanne.
De som har disse trekkene,er som regel store menneskekjennere og kopierer gode trekk.
Om de gjør eller sier noe godt mot andre,har det alltid en baktanke om å på sikt vinne på dette selv.
Det at de blir ekstremt urolig om den de kontrollerer ,ikke kan kontrolleres -f.eks. om partneren drar til et sydlig land med sin fortolige venninne. Starter i terapi hos psykolog etc. familievern kontor osv.
Eller vedr. spm. De/Han er totalt rolige og oppmuntrer til disse aktiviteter!
Psykopater er på en måte en annen type menneske en vanlige mennesker.
De føler det motsatte av oss på mange områder.
Hvis de ser at noen er lei seg, så blir de glad, mens vanlige folk prøver å få vedkommende i godt humør igjen.
Hvis en psykopat gir en pengegave til noen, så er det, som du sier, en baktanke. De ønsker ikke å se noen glad, men kan gjerne få noen til å tro det, hvis det gir dem noe tilbake. De er noen store manipulatorer. De kan gi f.eks. en pengegave til et barn av seg, og så deretter be om informasjon om konen som de nettop har skilt seg ifra. Barnet vil da syntes så synd i vedkommende at han prater i vei. Barnet sjønner ikke at pengegaven var ren taktikk. Forferdelige folk det der. Etter en stund, så begynner de å skjønne at alt er bare skuespill, når de prøver å få slutt på plagen. Da øker gavene i verdi og hyppighet. De kan også spille på samvittighet om at de trenger hjelp til noe, og man syntes da automatisk synd i vedkommende. Hvis ingenting av dette hjelper, så slår de om til å bli ondskapsfull og truende.