Citat:
Ursprungligen postat av
Jajakingen
Jag är 99% säker på att det inte är han som har gjort det. Ingen riktig människa kan skära med kökskniv en person som man någon gång har älskat. Och alla bevisen på honom är så uppenbara, ex läggs bevis i en påse med hans namn på och sedan kasta i soprummet?
Det värsta är att flickans familj inte skäms att dom börjar bry sig nu i efterhand? Vart va dom när hon behövde dom? Hon va endast 17 år och dom ville inte släppa in henne även fast dom visste att hennes pojken var ”dålig” för henne? Tycker inte hennes familj har någon rätt att bry sig i efterhand när allt är försent.
Han som alla tror är mördaren var den gav som gav henne ett hem och ändå hjälpte henne. Alla bråkar i förhållanden för olika saker. Så om man hör skrik och bråk så är det inte ovanligt. Det kan hända alla. Men tror absolut inte det är han som har mördat henne.
Menar du att han är helt oskyldig? Helt ovetandes om vad som hänt? I hans lägenhet?
Kan du förtydliga vad du menar? Har han beställt detta mord/styckning?
Och så har hans blod "råkat" beblanda sig med hennes...
Och någon har ju tagit det folie han använder för drogerna och lindat in hennes huvud. Därav hans fingeravtryck...
Gör absolut ingenting för att försöka hävda sin oskuld i förhör...
Säger till häktesvakten "Hon fick vad hon förtjänade"... så mycket älskade han henne ja.
Har någon annan satt dit honom?
Det måste vara så va?
Har du läst FUP? Alltså hela?
Du är 99% säker säger du. Känner du honom så att du kan yttra dig såpass?
Är det ett djur som begått detta brott? För det finns faktiskt folk som faktiskt begår dessa vidriga brott. Människor alltså
Men det kanske du missat. Vad krävs för att övertyga dig om hans skuld? Film på mordet och styckning?