Citat:
Ursprungligen postat av
trumpetfanfar
En seriös fråga;
Vad driver dig och dina ryggdunkande FB-kamrater att dag ut och dag in, i veckor/månader, bränna så ofantligt mycket tid och energi på att hata landet ni bor i?
Bränna tid, slösa energi på att hata sitt land...vad är för idiotier du slänger ut dej?
Förstår att avsaknad av hjärna kan ha som konsekvens att inte inse vad som pågår. Vi gör kasnke ändå ett försök.
I Sverige finns ett stort antal vidriga människor. Folk som har en äcklig människosyn. Folk som är ensamma och vill inbte någon väl. Och ingen vill de väl heller. Och i Sverige finsn tyvärr många sådana. Mer än i andra länder.
Detta är vad som finns bakom den vägen som Sverige valt under pandemin.
Å andra sidan, finns det också en hel del bra människor, där med bra refererar man till deras människosyn.
Så dessa människor är enormt frusterande att bo i ett land där det finns så många äckliga skitstövlar som inte tänker annat än på sej själv och struntar i att det dör lite okända människor hit och lite okända människor dit.
Det är detta som driver dessa "FB-kamrater" att "bränna tid och energi".
Frustation av att inse att det finns så många äckliga svin i detta land.
Ja, så det var svar på din fråga typ. Förväntar mig inte att en person som saknar hjärna samt grundläggande värderingar ska fatta det. Men det var lika bra at förklara även för en sån åsna. Så ta med hem det och läs på.
En sista ord kring "hat" mot Sverige. Nej då, tror inte nån av dessa "kamrater" hatar sverige. Men de hatar förstås skitstövlar som du.,