Citat:
Ursprungligen postat av
cyally
Ja? Det finns inga tvivel om att han har gjort det. Jag menar att han gjorde detta på grund av att hon var död, för att lägga ut de villospår han tidigare pratat om.
Anledningen till att jag tror det kan vara en psykosresa för att fly mitt i paniken är för att det var fan ingen genomtänkt plan på att lägga villospår

Tar med sig sin egna telefon så att polisen ser var han varit, glömmer Wilmas telefon hemma så att man kan se att den ligger kvar. O till sist vandrar han hem som en galning längs E6:an. Det enda smarta han gjorde var att köpa biljett med Wilmas kort.
Men han kanske var helt bäng efter händelsen och tänkte att det räckte med att köpa biljett med hennes kort så skulle han allt lura brallorna av polisen!
*EDIT*
Vill även tillägga, om biljettköpet endast var planerat som ett villospår, varför gjorde han sig besväret och åka med på tåget? Hade väl räckt med o köpa biljetten o sen klart.