2020-05-12, 10:47
  #150889
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mange30
Jasmine har ont i magen. Mergim sa när han inte kan bajsa brukar han stoppa in fingret.
Man kan förvänta sig precis vad som helst av bögen. Ingenting förvånar när det gäller den idioten.
2020-05-12, 10:50
  #150890
Medlem
Gallagherss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av sofand1987
Mognadsnivån på deltagarna i år är helt sanslös.
Speciellt efter att de har åkt. Victoria Alex Amilia Glasman Julia m.fl lever fortfarande i sin bb-bubbla utanför huset. Snackar skit om varandra etc. VÄX UPP

att Amilia har ”pinkroom United” i sin bio på instagram säger väl det mesta.

Kom ur era bubblor och gå vidare i livet, bb är över.
Verkligen. Gick in på Amilias live igår sekunderna efter Frida åkt ut, och hon såg helt förkrossad ut. Hela hennes kampanj för att få ut Jas hade gått i stöpet, och det syntes.

Ja, utsidan blev nog inte så bra som de trodde innan. De flesta gjorde bort sig i huset och fått höra det, dessutom knappast någon hype kring deltagarna i årets säsong. Till och med Sami lär bli besviken då han tror att han ligger på över 100k följare på instagram.
2020-05-12, 10:52
  #150891
Medlem
Gallagherss avatar
Nu ser vi till att skicka ut Mergim så att han inte ens får fullfölja finalveckan.
2020-05-12, 11:07
  #150892
Medlem
Mouchinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Eagle35
Ni försöker med all er kraft hela tiden med att Mergim ska få hat och skit är det häxjakt på G på sista tiden eller? Ska vi börja leta upp saker på vad Sami sagt och gjort ? Nej det gillar ni inte hardcore Sami fans, Samis bakgrund inte direkt ljuvlig.

Är ingen här som ens diskuterat Mergims förflutna, vad snackar du om? Bara det som hänt i huset vi pratat om.
Seriöst människa, sitter du här och rättfärdigar att Mergim använder sin kampsportsskills på Frida? Om du gör det så tycker jag att du kan göra det men sitt fan inte här och anklaga oss för att bedriva nån jävla häxjakt och att vi skulle hata honom! Gör inte detta till en stridsfråga. Du får tycka att det han gjorde var sjysst och oskyldigt men sitt inte här och döm oss för att vi har andra värderingar och upplevelser av händelsen!
2020-05-12, 11:08
  #150893
Medlem
Mouchinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av chokladvanilj
Dachri = kuk, lät det som

Ok tack :-)
2020-05-12, 11:08
  #150894
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Gallaghers
Nu ser vi till att skicka ut Mergim så att han inte ens får fullfölja finalveckan.


nej jassa ska ju ut så lennie och mergim fansen tvingar dela sina röster i finalen
2020-05-12, 11:09
  #150895
Medlem
jassa i sitt skåderspelar ess just nu ska bli så jävla skönt och slippa hennes jävla skrikande
2020-05-12, 11:10
  #150896
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Gallaghers
Verkligen. Gick in på Amilias live igår sekunderna efter Frida åkt ut, och hon såg helt förkrossad ut. Hela hennes kampanj för att få ut Jas hade gått i stöpet, och det syntes.

Ja, utsidan blev nog inte så bra som de trodde innan. De flesta gjorde bort sig i huset och fått höra det, dessutom knappast någon hype kring deltagarna i årets säsong. Till och med Sami lär bli besviken då han tror att han ligger på över 100k följare på instagram.
Jag tror inte Sami bryr sig så mycket om följare. Han är så trygg i sig själv och det är det som gör honom populär. Hoppas han gör sig fin på finaldagen då han är jäkligt snygg när han vårdar sitt yttre. Riktigt fin.
2020-05-12, 11:12
  #150897
Avslutad
Citat:
Ursprungligen postat av Hydraulslang
Hehe, jag med EuroD!

Fast egentligen är det ju tyvärr helt logiskt att TV4 lyckats dra dit dom absolut sämsta (utom sångarsnubben då) "experterna" genom tiderna till denna, fullständigt osannolikt usla säsong.

Det är ingen tvekan att TV4, varken kan eller ska syssla med sånt här längre!

Enda chansen att uppliva Big Brother från dom döda är att Femman tar över igen (eller möjligtvis Trean), tror Filip och Fredrik skulle bli eminenta programledare och med sponsorer och riktig musik så klart!

Och dessutom till det viktigaste, återinföra telefonröster så svennebanans röst är den som räknas, INTE några patetiska "influensers" med sina hjärntvättade och hjärndöda "följare"!

Har läst här att någon tyckte David Hellenius, vore ett alternativ men det är ju fullständigt uteslutet, då det per automatik skulle innebära att vedervärdiga pk-TV4 ändå skulle vara inblandad.
Dessutom är Hellenius ju lika menlös som Lenny (nästan). 😉

Vi fortfarande normalt fungerande människor som ännu inte är helt marinerade i nutidens vidriga PK-fiering, borde starta en seriös namninsamling om att TV5 ska återta och rädda konceptet Big Brother!
Driver du med oss? Följer du omvärlden? Läser du andra trådar på flashback? Vet du vad han gjort? Han skulle sitta i fängelse i en korrekt värld. Skicka sexvideos till småflickor, han är en blottare. HaN SKULLE DEFINITIVT UT MED HUVUDET FÖRE
2020-05-12, 11:16
  #150898
Medlem
Mouchinos avatar
Jävlar, har ni kollat schemat för idag?

KÄRLEKSVECKAN
Sami som amor
Tittarna skickar in vilka flirtar de upptäckt som huset gissar på - om de gissar rätt väntar pris
Titta på klipp - Kärleksförklaringar som kan vara lite jobbiga att se
2020-05-12, 11:17
  #150899
Medlem
mscatzys avatar
Mergim visar sitt rätta ansikte. Ser klippet när han gråter och ber om ursäkt. Säger att det var lika mycket Jass fel och han ångrar ingenting.
2020-05-12, 11:17
  #150900
Medlem
Varför blev det tjafs mellan Mergim och jassa nu??? 😅😅

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in