2020-04-30, 17:27
  #144001
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Vittvinochkokain
Jag har aldrig haft sex med djur, nej. Har du?

Fyfan, det är vidrigt att våldta ett stackars djur. Rent IQ-mässigt ligger de kanske rätt lika, men hunden kan ju inte ens prata. Fyfan!

Lägger dig i trollkorgen, adjö.

OnT: Mergims bajs är nog utanför vid det här laget. Undrar om "sändningen fortsätter strax" ploppar upp under hans besök.
2020-04-30, 17:28
  #144002
Medlem
Globalisten55s avatar
Något Sami och Julia har så är det ett väldigt bra självförtroende
👍
2020-04-30, 17:29
  #144003
Medlem
Dukanva85s avatar
Hehe tror ni Julia kommer sluta dricka nu?
I think nooooot.
Tror ni anledningen till att hon frågade dom det är för att hon ville veta om hon gör bättre tv när hon dricker? Jag fick den känslan.
2020-04-30, 17:32
  #144004
Medlem
Mouchinos avatar
Hur kan man fortsätta att älta Samis åsikter han hade då, en svunnen tid nonsens? Varför ska en person definieras efter tidigare fel och brister. Största fienden mot människan är Skuld och ångest. Skuld hör till det förflutna och ångest till framtiden och det vi kan ändra hos oss själva kan vi bara göra HÄR OCH NU, inte för 10 år sedan eller om 10 år framåt. Varför välja att haka er fast på just den sidan i Samis bok? Nu bläddrar vi vidare utan inrotade vanföreställningar och låt oss lära känna karaktären då berättelsen om Sami Jacobsson är långt ifrån avslutad.

Andra sitter och smutskastar Sami i en moraliserande saga så jag vill bara säga att vi har en till berättelse då om Mergim men skillnaden är att detta är nutid. Visste ni att det fanns en Munk vid namn Martin Luther på 1500-talet som även han använde ordet "Smuts" och avhumaniserande ord som "maskar"? Han hatade dock Judarna för att de inte lät sig omvändas, så han kallade dem för just det ordet som Mergim hävde ur sig mot Jass, (smuts) även det avhumaniserande orden "råtta" och "hund" Likheten mella dessa är slående och diskriminering så det skriker om det!

Kvinnor är ju en grupp som sedan länge blivit utsatta för nedsättande behandling och förtryck och enligt DO (Diskrimineringsombudsmannen) är det sju diskrimineringsgrunder som omfattas av diskrimineringslagen och dessa är kön, könsöverskridande identitet eller uttryck, etnisk tillhörighet, religion eller annan trosuppfattning, funktionsnedsättning, sexuell läggning och ålder. Så här finns Kvinnan med som någon som förtjänar respekt och fördomsfrihet. Mergim borde ha blivit diskad för längsen men har bara mottagit varningar så här långt. De andra två fick omedelbart lämna huset då de använde ordet "Jude" , då var det inga frågetecken men egentligen vad är skillnaden mellan dessa , är Jude värre att säga än "Smuts" och de avhumaniserande arter av skadedjuren han kallar en kvinna?

Det är diskriminering mot en grupp människor och i detta fallet är det just kvinnan som blir attackerad. Man undrar vad BB sänder ut för signaler kring detta och om de inte förstår innebörden av dessa kränkande ord som spelas upp i live Tv?
2020-04-30, 17:33
  #144005
Medlem
Kommer bli boring i huset om jullan åker
2020-04-30, 17:34
  #144006
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av slimsussie
Typ första veckan sen start som Jassa inte är nominerad Såå jäkla gött!
Röstar ut Frida eller Mergim! Lutar mot Frida.

Tips: ta ut mergim nu för det kan bli svårare om Jassa och Mergim sitter mot varandra. För att få ut Mergim mot alla hans anhängare så måste även jassas, fridas, julias och samis och ja alla deras fans gå ihop nu. Även om just du och jag inte har samma nr 1 så är det bättre att Mergim får gå denna vecka.
2020-04-30, 17:35
  #144007
Medlem
Imperiatrixias avatar
Citat:
Ursprungligen postat av xrlpyt
Jäklar så brun Mergim blev, han ser ut som en pepparkaka. :-/
Mer som en bajskorv...
2020-04-30, 17:36
  #144008
Medlem
Vittvinochkokains avatar
När kommer Patzy tillbaka?
Testas han för corona och släpps in lagom till finalveckan eller varför tar det sådan tid?

Ingen av dessa jävla TRÖTTMÖSSOR är en värdig vinnare. In med Patzy eller någon ny joker med KARAKTÄR och RYGGRAD.
2020-04-30, 17:37
  #144009
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Dukanva85
Det står på lite olika BB-sidor på Instagram. Inte brev men de är ju inte så tröga att dom förstått att alla får besök 😎
De fick ju dock in ett brev där det stod att Julia och Mergim får besök idag och Lennie och Sami imorgon haha.
2020-04-30, 17:38
  #144010
Bannlyst
Julia är ett psykfall och ska röstas ut både för vår och Samis bästa.
Tur att det finns fler som tänker som mig och ser Julia för vad hon egentligen är.

Poll säger, Julia ut.

https://imgur.com/a/bhBR8WQ
2020-04-30, 17:38
  #144011
Medlem
Zingo2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Globalisten55
Något Sami och Julia har så är det ett väldigt bra självförtroende
👍
Ska dom ha😀👍
2020-04-30, 17:39
  #144012
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Dukanva85
Det står på lite olika BB-sidor på Instagram. Inte brev men de är ju inte så tröga att dom förstått att alla får besök 😎

Jodå, de fick ett brev idag där det stod när alla skulle få sina besök.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in