I hear you milofo
Det är inte längre en ilsket lysande dubbelsiffra i klockan uppe till höger.
Det är färre som säger "dom hade ändå dött, waaaat is the prooblem".
Jag förstår att ideologi är ett starkt gift som är väldigt svårt att sluta ta.
Alla avskummen i tråden har sannolikt genuint trott att dom tillhört den "goda sidan" som står upp för "mänskligheten", dom är ju motpolen mot "rasisterna och nazisterna" i SD, M och KD, de "onda".
Dom har sett dig och mig som lågpannade idioter som är om inte rysstroll iallafall onda rasister.
Dom måste bekämpas med alla till buds stående medel.
Dom tillhör ju den goda sidan.
Så vem är jag?
En pappa med 4 barn, fru och föräldrar som jobbar som en idiot för att försörja dom och vill att mina döttrar skall få samma chans som alla andra och växa upp i ett så bra land som möjligt. En HELT VANLIG medelsvensson mao.
-När man slösar med skattemedel blir jag galen, asylbedrägerier, apatiska barn, ensamkommande, 9000.
-Jag gillar FN kvotasystem, det är ärligt.
-Jag avskyr att respekten för skattebetalarna är borta och vänster om mitten i politiken har minst respekt, V vill ju förbjuda privat ägande och Nooshi Dadgostar släppte en rappoirt föreslår att staten ---får ta privat mark och bostäder hur dom vill av dig och mig.
-Jag AVSKYR att vi som var ett lugnt land har IMPORTERAT kriminalitet i stor skala, varför då?
-jag hatade M uförsäljningar av vårt gemensamma ägande.
-jag är kraftig motståndare mot islamismen som är en fascistisk ideologi och har som endgame att störta vår demokrati.
-jag står upp för de svaga i samhället (just nu våra äldre-äldre).
Ovan gör mig tydligen per definition till en av "de onda" och senaste 10 åren eller så har jag mest suttit och gapat över vilken väg vi tagit.
När dom lade ned fullt fungerande kärnkraft och mig elräkning dubblades var jag lite lagom imponerad.
Nu blev det en kedja av händelser som ledde fram till idag, vänster om mitten sitter i regering.
vänstern har en väl utbyggd påverkansapparat för att bilda oponion och FHM valde en kontroversiell strategi.
När dessa avskum i tråden blev "mobiliserade" för att påverka oponionen (det som dom anklagar oss andra för att vara rystroll för att göra) så gick det nog så här på morgonmötet på whatsapp,
"ni är för unga för att minnas tsunamin, S förlorade valet, det FÅR INTE hända igen, slå tillbaka rasisterna och nazisterna med alla till buds stående medel".
Sagt och gjort, dom har gått all in och stöttat Anders Tegnell strategi och vi har fått höra,
-rysstroll
-sionist
-rasist (tror jag)
-sluta gnäll och hjälp till
-svärjevänner
-de äldre hade dött ändå
-vad skulle man gjort, vi gjorde rätt
-det är för sent att göra något
osv.
I allt ovan så har dom genuint trott att dom står på den "goda sidan".
S
urprise, det gjorde dom inte för dom stod på sidan som utsatte sin befolkning för brott mot de mänskliga rättigheterna.
Och dom HAR VARIT DRIVANDE I ATT TYSTA KRITIK MOT BROTT MOT DE MÄNSKLIGA RÄTTIGHETERNA.
Det gör dessa avskum i tråden delaktiga i brott mot de mänskliga rättigheterna.
Jag vet att många av dom aldrig kommer kunna erkänna detta för sig själva men dom står på fel sida i historien.
dom är precis som du säger lägervakten i koncentrationslägret, exakt så.