Citat:
Ursprungligen postat av
Ofcoursemyhorse
Nä, det är inte konstigt alls. Bara du som är fördomsfull.
Samis pappa är för övrigt från Tunisien, så det är ett helt annat folkslag än de i Kongo (Afrika är stort). Sami hängde troligtvis med Alex för att han gillade honom. Precis som varför han hängde med Glasman eller hänger med Julia.
Tunisien ligger i Afrika. Något annat har jag inte sagt, bara att Samis pappa är afrikan. Har inga fördomar. Det får du söka i andra inlägg.
Däremot har jag skrivit att det ör konstigt att han som halvfabrikat är nazist, vilket ni tyckte var okej, d v s man kan vara från Afrika och vara rasist. Vore kul om vi förklarar uttryck som ren ras eller arier.
F p tycker jag Sami skött sig bra i huset och hoppas att han lärt sig en del nu när han haft möjlighet att träffa invandrare, bo med dem och komma nära dem.
Om han tar det steget får han min respekt. Det är starkt.
Spännande att se vad BB huset gjort med Samis tidigare vanföreställningar.