Citat:
Ursprungligen postat av
neonnela
Känner precis samma, tramsig nivå nu, känns också som att folk börjar bli riktigt trötta (inte så konstigt). Men ja hade gärna sett Glasman till slutet, dels för att ha någon i huset som säger typ det man själv tänker, dels för att se hur hans och Julias relation hade kunnat utvecklas. Men ändå glad för hans skull för han verkar vara svinnöjd nu, och kul att följa honom på insta ändå.
Tack. Skönt att det finns tänkande varelser. Skall ta och följa Glasman på insta också men måste skaffa konto först. Har aldrig gillat insta men sambon tjatar om det och hon följer Glasman så jag kikar på killen ibland när han kör live. Glasman är nog den som jag skulle kunna ta en bärs med och jiddra lite om livet. Jag ser faktiskt ingen annan i huset som jag skulle kunna snacka med, möjligen Sami eller kanske också Frida.
Annars är det en mycket låg nivå. Skrik, bajshumor eller klängande är inte min grej.
Men nu är det som det är och jag hoppas att Amelia lämnar då jag har sett väldigt oroande sidor av en människa som ständigt lever på att sänka andra. Missförstå mig inte, hon är säkert underhållande för de som älskar intriger och öppen mobbning.