Citat:
Ursprungligen postat av
landbandy
Jag förstår.
Men vad hemskt att kallsinnigt gå in i det hus där den mördades barn ligger och sover i väntan på sin födelsedag !!!!
Om barnet hade vaknat , gått ner till bottenvåningen och undrat var mamma var ?
Vad hade mördaren sagt då ?
Nej ❗ du har inte förstått utifrån vad jag tidigare framfört inom mitt inlägg.
Jag har aldrig någon gång påstått att den då aktuella Gärningspersonen skulle ha varit inom L*na Wesstr*m:s bostadsrätt en tid efter det av vederbörande begångna mordet bakom bullerplanket, däremot sagt, så har jag vid ett antal tidigare tillfällen framfört att,
det är högst sannolikt att Gärningspersonen återvänt till L*na Wesstr*m:s bostadsrätt en tid efter det begångna mordet och GLÄNTAT på ytterdörren till bostadsrätten för att sålunda ge sken av att L*na Wesstr*m skulle ha överfallits direkt och strax utanför sin bostadsrätt.
Att jag tidigare har framfört att Gärningspersonen skulle varit inom L*na Wesstr*m:s bostadsrätt en tid efter det begångna mordet bakom bullerplanket, är ett osannfärdigt påstående.
Lika dant när det tidigare har handlat om ett mordvapen som jag framfört så har även det blivit förvrängt, det vill säga, jag skrev .... TÄNK dig ett rör ... och tänk framför allt på att röret är IHÅLIGT och som är 2,9 till 3,0 decimeter långt samt runt om, 11,5 till 12,0 centimeter och där följande fråga var,
Var någonstans inom ett HUS är den mest effektivaste platsen att gömma undan ett SÅDANT mordvapen ? ... och på ett sådant ställe inom ett HUS som man minst anar eller tänker på.
Mvh/ @JokerMannen