Citat:
Ursprungligen postat av
Krmkr
Godmorgon Elsa.!!
Jag Älskade mycket i ditt inlägg. Fantastiskt.!!
Tog mig friheten att korta ner det lite innan jag svarar.
Feta 1. I FUP kommer det fram att Hanna hade nåt problem och kunde därför inte ha sex. Det kom aldrig fram vad det var, men något problem hade hon. Om jag får gissa så kan jag tänka mig "vestibulit". Det gör ont i och runt öppningen till slidan när du har slidsamlag eller för in något i slidan om du har vestibulit.
Eller nåt liknande. Det var bara en gissning, men nåt bekymmer hade hon i alla fall. Så en sex-terapeut hade kanske inte hjälpt. Dom var nog känslomässigt väldigt nära varandra, kan jag tro.
Feta 2. Ha ha ha ha.. Din farfar är underbar. Vi fattar vad han menar och vi förstår att det var med glimten i ögat. Underbart. Självklart skall man hålla sig till frugan.
Feta 3. Otrohet ÄR farligt. Det finns många mordfall som grundar sig i otrohet, svartsjuka och triangeldrama. En del människor förändras så kraftigt att dom helt plötsligt kan mörda efter att dom blivit bedragna. Kan vara Livsfarligt.
Feta 4. Min fru... JA du.. Eftersom du aldrig har träffat henne eller mig så kan ju du inte veta. Men jag kan lova dig en sak, att Fru Larsson har mig runt sitt lillfinger. När frugan ryter till så sätter jag mig ner. I 17 år har vi hängt ihop, 4 ungar har vi skapa och jag älskar henne mest av allt. Däremot är vi öppna och kan skoja om allt som kan drabba ett förhållande. Jag vågar med andra ord berätta sånt som alla vet men inte pratar om. På 17 år har vi inte haft ett enda stort bråk. Aldrig.!! Jag avgudar min fru.
Men hur skulle du kunna veta det.?
Däremot skojar jag ofta om/med henne.
Hoppas du får en fantastisk dag.
Här i Gbg vaknar vi upp till solsken.
Nu blir det gymmet och 3 GRIT-pass.
Rock n Roll.!!
OT: tack för att du lugnar om din fru. Det lät litet oroande innan- inte lätt när man inte hör tonfallet.
ONT: om otrohet: det verkar vara bedragaren som är den man ska akta sig för att döma av de två fall jag tagit upp. Visst, hen har genom att vara otrogen visat att hen inte går att lita på, men därifrån till att mörda...
För övrigt tror jag att Amanda.schulmann är tydligare motiv på spåren. Att bli så genomskådad som SD blev i LWs text, kan säkert åstadkommit en " emotionell implosion" eller hur det nu var JokerMannen skrev, hos SD.