Citat:
Ursprungligen postat av
Bruttan
Antar att ingen av er som pratar mobbning av Frida nu någonsin skrivit något elakt här. För DET är mobbning om nåt, att skriva elaka saker som dom sedan kan läsa när dom kommer ut är verkligen mobbning.
Skulle vilja se några av er hänga med Frida dygnet runt och bli antastade utan att reagera och tröttna. Vad fan dom är bara människor, måste väl få tycka och känna saker och sedan prata med nån om det. Ni tycker väl inte om alla människor så varför ska dom i huset göra det?
Hade en man betett sig som Frida så hade han åkt ut för länge sedan. Spelar liksom ingen roll hur snäll man är eller om man bara menar väl. Fingrar i folks analhål och kramar som aldrig tar slut kan man inte förutsätta att alla tycker om.
Ni vill ha tv men vissa av er leker mer PK än produktionen.
Jag hade förmiddagen tyckt hon var jobbig. Men ändå ansträngt mig för att vara trevlig. Dock kanske försökt skämta med henne om just hennes kramar (som tex Mergim) så hon kanske förstår att alla inte är sugna.
Vicky och Amilia har kört lite mean girls istället och tror det är sämre. Bättre att säga rakt ut i en skön ton.
Men det är lätt att säga när man sitter utanför.
Tror folk mest reagerade på att hon inte fick något firande på sin 30 års dag.
Eller har jag missat något annat som hänt?