Ko vid 19 är mänsklighetens evolution, survival of the fittest! Hur många var det som var kallade, 144 000, kan passera genom nålsögat, tur att man är Viking då!
Japp, aldrig hört honom stamma och tappa bort sig på det här sättet. Definitivt något som är fel iaf.
Han har ju bevisligen träffat ett par coronasmittade den senast tiden, bland annat en kongressman som han delade bil med (tror jag) och Brasilens president Bolsonaro+en medarbetare, som båda visat sig smittade.
Varför är det bra?
Det visar att väldigt många som smittas får mycket lindriga symptom. Med andra ord kan vi ju konstatera att om du inte är 75+ eller har andra allvarliga problem så kommer du att klara detta fin-fint.
Friska personer under 35 har redan dött. Kommer snart bli riktigt svårt att låta bli att hånle när personer som postat såna här saker ramlar av pinnen.