Citat:
Ursprungligen postat av
Orkanuz
Min käre totalförnekare ”vanliga-influensa-xehke”!
Nu pratade jag inte om vad kina säger.
Jag pratade om vad WHO sa i sin senaste konferens.
Mitt förtroende för WHO är inte stort.
Mitt förtroende för diktaturen kina är obefintligt.
Mitt förtroende för xehkes totalförnekelse av allt relevant i tråden är inte bara borta. Det börjar bli en frisk fläkt!
Tips: läs ordentligt vad det är för inlägg du kommenterar.
Aldrig någonsin påstått att det här är en vanlig influensa. Bara för att jag är rationell och inte hysterisk så betyder det inte att jag inte ser allvaret med det här viruset.
Att det finns outliers som asymptomatisk smitta, 24 dagars inkubationstid, 0 dagars inkubationstid osv vet vi men det är inte vanligt.
Men du har precis bevisat att du har noll koll och självinsikt som en tax. Vem är det som totalförnekar allt relevant i tråden? Ni griper efter varje litet halmstrå som styrker era domedagsprofetior och konspirationsteorier och avfärdar allt annat. WHO ljuger. Kina ljuger. Anders Tegnell ljuger. FHM ljuger. Dr. Bruce Aylward ljuger. Random twittrare/youtuber ljuger inte! Komiskt.
Det här är inte konspirationsforumet vännen. Du kanske borde söka dig dit.