Citat:
Ursprungligen postat av
Efternamn08
Erik har sovit över hos sin exfru när hon varit sjuk och hjälpt till med barn och hästar. Varför kan inte Isabella sova över när Odd är sjuk? Hon skrev tydligt att hon sov i Sallys säng.
Hon är gravid och ska föda i slutet av September.
De låtsas ha gjort slut enligt Isabella för barnen och exfru inte vill bli kopplade till Isabella. Det var Erik syster som fick spader av att Isabella skrev om henne som ny familj. Syrran är lojal med Erik och exfru och barn.
Okej, de låtsas göra slut för barnens och exfruns skull men samtidigt väntar de ett gemensamt barn i september.
Så vad är poängen med hemlighetsmakeriet?!?.
Om en tid kommer gravideten inte vara möjlig att dölja längre och då kommer barnen och exfrun få klart för sig att de är kopplade till Bellsan för resten av livet.
Historien är som hämtad ur en av alla dessa evighetssåpor och inte från verkligheten.
Citat:
Ursprungligen postat av
trottwell
Vad tror du om det jag lade till i efterhand?
"Klarar Bella av att ha barnen hos sig?
Den verkliga anledningen till att hon flyttade till Odd kan vara att Socialtjänsten har bestämt att Bella inte får ha barnen hos sig."
Absolut. Faktum är ju att hon aldrig visar att hon är ensam med barnen.