Citat:
Ursprungligen postat av
BlackRockInc
Det får de inte göra. Och ska vi spekulera kring att polisen gör vad fan de vill för att få informationen jag då är det helt jävla ointressant.
Det förvånar mig inte. Kvinnor är så. Egoistiska.
Det är väldigt illa. Sätta dit sina egna kunder. Speciellt när hon, enligt lag, inte kan få någon fördel för det.
Kan inte någon bara hänga ut henne.. Hennes annons har tydligen funnits uppe på rosasidan, så fram med skiten.
Det Polisen gör när de ska sätta dit svenska sex-köpare är att de riktar in sig på öststatstjejer som säljer sex. De är ju här och "arbetar" illegalt så att säga, och Polisen kör utpressningsmetoden. De säger till den prostituerade från exempelvis Ryssland att: - vi vet att du säljer sex,-det är inte illegalt, men dina inkomster är illegala, -hjälp oss att sätta dit några kunder, så lämnar vi dig ifred, -annars ser vi till att du blir utredd för svartarbete och att du blir deporterad.
Hur vet jag detta? Jo, för att jag pratat med de prostituerade tjejerna som berättat detta för mig. Har även pratat med en svensk prostituerad kvinna som bekräftat att det går till så här.
Polisen i Sverige ägnar sig alltså åt utpressning av de prostituerade, samtidigt som de ser igenom fingrarna med illegalt arbete, enbart för att sätta dit mestadels svenska män från medelklassen.
Polisen skiter alltså även i att samtliga sexsäljare, även svenskor, tjänar svarta inkomster, bara de får sätta dit män.
Rättsamhälle? Knappast!
Var är polis-räderna mot alla medelålders svenska kvinnor som köper sex av unga afghaner och andra invandrarkillar som ofta är här illegalt? Feministerna påstår sig ju hävda att det är lika fel om kvinnor köper sex?
Som andra har påpekat i tråden, så är det beklämmande att en politisk agenda att hata män ska styra över Polisens arbete. Här ser man även medias agenda att lyfta fram dessa två politiskt drivna feminist-poliser