2020-02-12, 18:29
  #505
Medlem
Hämnd mot dessa måste börja öka
Citera
2020-02-12, 18:30
  #506
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Salva25g
Nä det är nog viktigare att värna om negerns rätt att kissa på svenskar än att filmer som dessa får spridning och (((bruna krafter))) stärks. En filminspelning är för fan en objektiv representation av vad som hänt och borde hållas högre än vad några jävla tomteaktivister får för sig att återberätta.
Visst är det en objektiv redovisning, men vi vet inget om vad som sades innan inspelningen ägde rum, antagligen rasistiska glåpord mot invandrarna. Man måste också ha i åtanke att om 100 personer ser en film så kommer 100 olika intryck skapas i de hjärnorna, det är inte så enkelt som det låter.
All media vi ser förändrar oss, det som upprepas på olika sätt under lång tid ingår antagligen i den agenda man för vid den tidpunkten.
Citera
2020-02-12, 18:33
  #507
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av NoF8
Med tanke på att du säger att du deltar i personrån och pissar på folk alternativt att du deltar i den sortens sammanhang utan att själv pissa på folk men understödjer den sortens beteende så hoppas jag att du en dag gör det på fel individ och blir uppsprättad från ljumsken till hakan. Jag skiter fullständigt i ditt resonemang gällande censur utan det handlar om rätt och fel och i detta fall medger du att du är en övergreppsmänniska. I mina ögon borde du få smaka den sortens övergrepp du själv så gärna påstår dig utsätta andra för.

Du är ett jävla äckel uppenbarligen.
Om du inte förstår att det är våld du raljerar om så borde du få smaka på våldet så du lär dig veta hut.
Vågar du uttala dina åsikter offentligt, det skulle låta som om du är sjuk.
Jag berättar om hur vi resonerar och aggerar i svensk media och du blir arg, skriv en tidning själv eller gör ett tv-program om du nu är så himla duktug.
Citera
2020-02-12, 18:34
  #508
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ingela52
Visst är det en objektiv redovisning, men vi vet inget om vad som sades innan inspelningen ägde rum, antagligen rasistiska glåpord mot invandrarna. Man måste också ha i åtanke att om 100 personer ser en film så kommer 100 olika intryck skapas i de hjärnorna, det är inte så enkelt som det låter.
All media vi ser förändrar oss, det som upprepas på olika sätt under lång tid ingår antagligen i den agenda man för vid den tidpunkten.
Svarta otacksamma avskum har ingen rätt att röra en vit etnisk svensk - i NORMAL land skulle konsekvens vara hängning eller ( i dum humanistiskt samhälle) fängelse och ovillkorlig utvisning efteråt
Citera
2020-02-12, 18:37
  #509
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av DvaergensHaemnd
Du är uppenbarligen gravt skadad av den PK-aktivism som är förhärskande bland mediafolk.

Vi kan hantera information utan att media behöver förvränga eller skyla över. Vi är självständigt tänkande vuxna. Är du?

Rånarna är vidriga människor och har ingen plats i svenska samhället nu eller i framtiden. Du får gärna göra dem sällskap tillbaka till det afrikanska land de och deras likar hör hemma i.
Nej, du är verkligen inte självständigt tänkande, alla dina referenser som ligger bortom din hemhorisont är skapade av media och till en mycket liten del berättad av dina grannar (du har inte kapacitet att förstå det). Du kan inte tycka på egen hand i nånting, det finns hela tiden media i din hjärna som ger dig referenser att bygga en bild eller åsikt på.
Du kommer att försvara din okunskap med att du har kunskap, dvs media har ett totalgrepp över dig som individ, och det glädjer mig.
Citera
2020-02-12, 18:52
  #510
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kimbatros
"Samhällsnytt har tagit del av ett videoklipp som visar hur ett gäng invandrare förnedrar en svensk pojke genom att misshandla och urinera på honom samtidigt som de filmar händelsen."

https://vimeo.com/379731422

"Dominanskriminalitet
Ett nytt brottsbeskrivande ord har myntats i Danmark och sprider sig nu i Skandinavien. Det är ’dominanskriminalitet’ och rör sådant våld som framför allt invandrare begår mot danskar. Våldet beskrivs vara grovt, hänsynslöst, ofta oprovocerat och vanligt förekommande i
vardagen
."

Mycket bra att detta får en benämning! Äntligen.

Detta är inte ett litet ”busrån” utan kan ge men för livet. Kan få PTSD av en sån upplevelse.

Superbra att Morgan Johansson vaknat upp och ska skärpa straffen för dessa!

Skrev i en annan tråd (gammal) om detta nyligen, att det handlar om skam från gärningsmännens (pojkar!) sida. De vill hämnas o förnedra pga sin egen maktlöshet o skam. Det förringar inte brotten som är vidriga.

Ps. Vet inte om filmen är ny eller gammal
Citera
2020-02-12, 18:53
  #511
Medlem
allt.o.ingets avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Tumidanda
Trams. Det har inget med "civilisation" att göra. Det handlar om feghet, rädsla, konformism och bekvämlighet.

Delvis handlar det även om hjärntvätt till underkastelse och självutplåning. Kristendomen och dess andliga barn i form av socialism, liberalism, humanism och annan vänsterideologi bär en stor del av skulden för den veka, lama och självutplånande attityd som dominerar.

Håll kristendomen utanför det rådande vansinnet tack. Kristendomen i Sverige dog efter andra världskriget och ersattes av socialism.

Hade Sverige fortfarande varit kristet hade man på ett helt annat sätt kunnat bemöta rådande utveckling. Kristendom är konservatism. Jämför med Spanien, Italien, Grekland, Polen som fortfarande har en stark kristen grund. De har också en helt annan motståndskraft mot mångkulturen och islamiseringen.
Citera
2020-02-12, 18:58
  #512
Medlem
Man kan ju alltid föreslå svenska tonårs föräldrar (borde vara 60-70 talister) att gå samman ställa sig på Sergel och demonstrera.
Lam reaktion från dessa, upptagna med sin karriär?
Kritik till dem också, ja
Citera
2020-02-12, 19:04
  #513
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Yahnoovas
Stackarn.
Säger att han gömmer ansiktet för att han inte vill vara med på film. Men öppnar munnen för att bli pissad i.
Förstår att han kände sig livrädd , men den skulle han duckat.

Vilka små horungar i övrigt. Är rätt säker på att försvarslösa grabben inte förtjäna det där. Vad är det värsta han kan ha gjort..

Det värsta.. det är hypotetisk fråga, att vara svenne i sverige?
Citera
2020-02-12, 19:08
  #514
Medlem
Var kan man se videon? Länken på förstasidan fungerar inte längre.
Citera
2020-02-12, 19:11
  #515
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av popll
Man kan ju alltid föreslå svenska tonårs föräldrar (borde vara 60-70 talister) att gå samman ställa sig på Sergel och demonstrera.
Lam reaktion från dessa, upptagna med sin karriär?
Kritik till dem också, ja

Dom vill inte bli stämplade som rasister!
Citera
2020-02-12, 19:13
  #516
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Pogbasshoes
Dom vill inte bli stämplade som rasister!
Tror den tiden är över. Jag hade tagit det. Behöver inte nämna nationalitet, räcker att skandera ”våra barn är under attack” gör nåt politiker nu!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in