Citat:
Ursprungligen postat av
Tungsten76
Korrekt. Hvem har hunden nå? Ikke TH. Sønnen hadde et bilde av den på sosiale medier.
Når det gjelder etterforskningen, så har de startet bredt, og det virker som om de nå mener å ha løsningen. Alle utsagn tyder på det. Men uten levninger blir det vanskelig med domfellelse. Jeg håper allikevel påtalemyndighetene vil gi klarsignal til en siktelse når den tid kommer. Riksadvokaten har uttalt at han er imponert over det arbeidet som er gjort, og Brøske har ikke hastverk.
Tror det er sønnan ja. Han postet vel et bilde rundt desember 2018, og det var akkurat den rasen som hun hadde.
Ja, alt tyder på at de har en løsning rett rundt hjørnet. En domfellelse uten et lik blir vanskelig, det har har man lært fra dungsaken i Bergen og vålnessaken fra Troms. Man hadde sterke indisier, og politiadvokaten tok ut siktelse. I begge sakene måtte de siktede sitte i halvannet år i varetekt, men til slutt valgte riksadvokaten å henlegge saken.
Vi får satse på at de gjør et så grundig arbeid at riksadvokaten ikke setter seg til motverge.
Man har jo også en statsadvokat som kan overgå riksadvokaten, men det er mere sjeldent at det skjer. Det er bra at Brøske ikke har hastverk. Hver stein må snus i saken, og så får det bare ta den tiden det må ta.
Det finnes en annen sak fra Troms, der det var en mann som het Hermod Magne Steinsund som ble skutt og drept. Et nabovitne som het Stein Håvard Larsen ble også skutt og drept, men det var ingen vitner til hendelsen, og man fant aldri noe lik av dette vitnet, men den siktede ble dømt også for dette drapet selv om man altså ikke fant noe lik og heller ikke fikk noen tilståelse. Eneste man hadde å gå på var at det var blod fra Larsen i leiligheten til siktede og at noen sa at dem hadde hørt skudd.