Citat:
Ursprungligen postat av
patris
Tror du har något på spåret där. Skriptet var nästan läskigt likt Baronen himself. Tror du inte att Baronen ska dra till London för att dricka fulöl och lyssna på gubbrock? Tessan och barnen får stanna hemma givetvis, det är ju en arbetsresa. Han ska vlogga, men glömde ta med batterierna till kameran så han filmar 3 minuter på sin mobil på hela resan.
Din fulölsteori är nog inte helt orimlig.

Frågan är dock vem han kan tänka sig åka med? Han hade ju tänkt åka med pundarfarsan men i nuläget känns det rätt långsökt. Jim slim kanske? Då blir det nog knappast glimrande sir. Tror inte Lets Feast skulle palla med en helg med honom i England.
Skulle det vara en resa med Slimmen så stöttar jag helt din teori på att vloggandet kommer utebli. "Öh, vi hade så jävla roligt så jag glömde faktiskt att filma allt!" < Filmat som en one take från en säng i ett sunkigt hostel fylld med snus, ladd och tomma whiskyflaskor.
Tror nog ändå att något upptåg med jockiboi är troligast. Om han nu inte förstått att han måste göra något med Fis-Tessan för att hålla förhållandet vid liv. Det håller inte att hon åker och raggar ortenkrigare på finlandsfärjan varannan månad.