"ÅTTE DAGER FØR
Denne formiddagen skriver Anne-Elisabeth meldinger med venninnen Esther. De har kjent hverandre siden slutten av 70-tallet, og har vært på hytteturer sammen til Kvitfjell, på flamenco-kurs og delt hemmeligheter.
Anne-Elisabeth forteller at hun gleder seg til hyttetur, ber om tips til matretter hun kan stelle i stand for familien, snakker om den nye valpen sin og spør om forslag til navn.
– Vi to delte mange hemmeligheter. Vi snakket om alt mulig. Ting jeg ikke kommer til å dele med noen, forteller venninnen til VG.
Esther blir også fortalt at Anne-Elisabeth hadde begynt å jobbe for ektemannen igjen noen måneder tidligere. Som alltid snakker hun om barn og barnebarn.
Denne dagen pakker Esther ut av flytteesker, og har det travelt. De avtaler å ringe hverandre senere på kvelden. Men da kvelden kommer, synes Esther at det er blitt for sent.
I ettertid har hun tenkt at Anne-Elisabeth virket lykkelig."
https://www.vg.no/spesial/2019/lorenskog-forsvinningen-ett-aar/?maaned=sommer2018&utm_source=vgfront&utm_content= row-3
Da var det altså planlagt en hyttetur i nærmeste fremtid?
Var det ev på den 49. bryllupsdagen de var på hytta med familien?
"SEKS DAGER FØR
Denne dagen har Anne-Elisabeth og Tom Hagen 49 års bryllupsdag.
Den 49. bryllupsdagen blir feiret med familiemiddag, har Tom Hagen fortalt bekjente."
Hun ba om tips til matretter 2 dager før den 49. bryllupsdagen. Tips om matretter var kanskje ev i forbindelse med en tilstelning noen dager senere enn dette, i.o.m at man gjerne planlegger slikt i god tid?
"Sist gang Letvik traff henne var 25. oktober. Han var i ferd med å sette seg i bilen for å kjøre til hytta da hun kom gående med den nye valpen sin og ropte på Letvik."
https://www.dagbladet.no/nyheter/da-naboen-sa-varebilen-ble-han-urolig-sa-ringte-politiet/70640649
De kan jo ev kanskje ha dratt til hytta (etter at AE snakket med naboen) den 25. for å feire bryllupsdagen?