Citat:
Ursprungligen postat av
allan78
Jag håller helt med om att I&I är kanske Flashbacks sämsta delforum. Helt ok med olika åsikter, men modereringen där borde verkligen städas upp så att diskussioner blir mer sakliga.
Dock speglar diskussionen där inne en frustration ute i samhället. Så om nivån blir sämre är det för att folk är frustrerade. Sen har de typ bara I&I som plattform att diskutera det, medans pk-hjon tagit över hela samhället och censurerar alla oliktänkande och ger utrymme till diverse märkliga åsikter.
Så kanske inte så konstigt att folk tar i där. Oftast får förbud motsatt effekt. Ungefär som Sveriges narkotikapolitik.
Vi har noll tolerans, ändå har vi Europas högsta narkotikadödlighet per capita.
Skulle inte säga att nivån blivit sämre, snarare sverige som blivit sämre och mer censur, mer förbud och mer förtryck mot svenskar!