Citat:
Ursprungligen postat av
JokerMannen
Skulle du vilja vara vänlig och skriva om din fråga så vore jag tacksam, jag begriper inte vart du vill komma med det egendomliga du skrivit.
Vad du skall förstå, är att mannen var anhållen i sin frånvaro, detta innan han till slut kunde gripas av insats-styrkan, hur lång tid det gällde innan själva gripandet kan jag tyvärr inte berätta.
Vad menar du med att ➡försökte dreva här mot förmodligen oskyldiga personer❔
Mvh/ @JokerMannen
Det var ingen fråga. Det var ett påstående.
Detta är ett exempel på hur du drevar
mot förmodligen oskyldiga personer:
Citat:
Ursprungligen postat av
JokerMannen
Jag instämmer fullständigt med skribenten @SmartaMarta666 till ❌
HD👤 hade motiv att straffa sin rival.
MH👤hade också ett motiv som i sin tur är lite knepigare att förstå om man inte känner till vissa bakgrunder.
PJ👤uppvaktade Hjärtsta-kvinnan mycket intensivt och fick motsvar med anledning av att Hjärsta-kvinnan inte kunde besvara vederbörande's känslor samt uppvaktningar.
JG👤har absolut kännedom om vem som bringade livet om Hjärsta-kvinnan under den då aktuella måndags-kvällen den 14 Maj år 2018.
JG👤har dessutom haft sexuella kontakter med den nu mera hädangångna och mördade Hjärsta-kvinnan.
Mvh/ @JokerMannen
Om du då hade vetat att SD var anhållen
i sin frånvaro så hade det väl varit
onödigt?
Det visar att du inte visste förrän det stod
i tidningen alternativt när nyhetsredaktionen
fick reda på det.
En av de hemska sakerna med att en
utredning tar så här lång tid är att så
många oskyldiga människor blir
misstänkliggjorda för något de inte har
gjort.