2019-08-26, 16:34
  #829
Medlem
Jenny9s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av petlla
Sjukt att ingen brotta ner (horungen)GM ifall de var bland folk. RIP kvinna. Grabbar vad tror ni kommer barnet få öronskador ifall GM satt på kvinnan?

Mycket möjligt att barnet får öronskador, barns hörsel ska vara väldigt känslig, barnet verkar ha befunnit sig mycket nära och det var mer än ett skott som avlossades.
Citera
2019-08-26, 16:35
  #830
Medlem
Zaedrewss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av RiverStyx
Faktiskt är det just så, om det nu visar sig vara korrekt att hon skaffade barn med en yrkeskriminell. Vi ser redan i hela tråden och i rapporteringen i media hur extra hemskt det tydligen är när en kvinna är offret för en skjutning. Men NÅGOT eget ansvar måste kvinnor väl ändå ha? Ge dig inte i slag med kriminella män så minimerar du risken att bli misshandlad av din man eller skjuten av hans fiender.

Det ser man ju tydligt här. Kvinnor är mer värda. Sedan för eget ansvar så står de här kvinnorna ofta bakom sina män, stöttar dom, ljuger, gömmer grejor osv. Bara säkert trevligt så länge stålarna kommer in och det är ett "spännande" liv. Så de är allt ofta medskyldiga. Återstår att se här vilken koppling den här kvinnan hade till den världen. Men en lågoddsare är ju att hon hade det.
Citera
2019-08-26, 16:35
  #831
Medlem
DonPapacito38s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DjPutte
Nu räcker det med rasistspår och annat jäkla lösryckta saker det pekas direkt med hela handen hit och dit kring vem som gjort fel eller ej, Det är en småbarnsmamma som blitt avrättad och alla kastar det på regeringen dags för er alla fatta detta kan ju bottna i precis vad som!

För min del sorligt att en kvinna fått sätta livet till men det bryr sig inte folk om utan mer intresserade hugga på annat!

Ja visst det är fruktansvärt håller med med detta är en symtom på ett samhälle i kaos därför regerar många med ilska och hat och då kan man lätt bli rasisitsk , lätt hänt vet du men självklart är det för jävligt och det blir bara värre
Citera
2019-08-26, 16:36
  #832
Medlem
DjPuttes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Thuglife187
Inte läst tråden alls men känns inte detta ganska mycket som ett hedersmord? Beställt av mannen? För hade man velat ta mannen hade han varit död nu?

Som sagt inte läst tråden alls så vet inte hur långt ni kommer med spekulationerna.
Nje hedersmord görs sällan och aldrig på öppengatan samt inför barn, Det sker mer innanför väggarna där det inte finns många vittnen!

I detta fall så är nog orsaken en annan skulle jag vilja säga!
Citera
2019-08-26, 16:36
  #833
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Jenny9
Mycket möjligt att barnet får öronskador, barns hörsel ska vara väldigt känslig, barnet verkar ha befunnit sig mycket nära och det var mer än ett skott som avlossades.

Exakt så här. Bra skrivit.

Jätte tragiskt att man ge sig på en kvinna som har precis fått barn..

Låt inte hjärtat falla i bitar.. stödjer de i sorg pga det tragiska som har inträffat ❤️
Citera
2019-08-26, 16:36
  #834
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Pazzamo
Är mer sannolikt att det i så fall är en av de beryktade hazarerna från Afghanistan. De har till viss del asiatiskt utseende och är ganska korta till växten. Och dessa är otroligt mycket mer benägna att begå brott än östasiater. Gigantisk skillnad.

Hazarer är väldigt sällan inblandade i organiserad brottslighet, de håller främst på med våldtäkter och att knarka. Samt interna konflikter som kan sluta i knivskärningar.
Citera
2019-08-26, 16:37
  #835
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av OberynMartell
"De ska jagas till världens ände" Säger Inrikesminister Morgan Johansson. Malmö är redan världens ände. Bilda en halvmilitär poliskår som jobbar inrikes,låt dom gå in och banka skiten ur folk urskillningslöst.Raida varje kriminell kvart eller bil i hela Malmö ett par månader så är allt löst.
Mkt snack o liten verkstad som vanligt! Tycker att skytten ser ut som ett barn! Kan inte vara en vuxen med den springstilen!
Citera
2019-08-26, 16:37
  #836
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av HappyHappy1
Precis! Känns mer som ett svartsjukedrama. Enligt Mr Koll bor han på Sergeantgatan 25 på Röda Höja (utanför Rosengård) tillsammans med en som heter Rina.

https://mrkoll.se/person/Naief-Adawi-Sergeantgatan-25-l-Malmo/mUxauerAcYfrDYuqkyqRaQpuhQuerAcYfrkyqRaQdYQaulaTue rA

Citat:
Ursprungligen postat av GillarGillarInte
https://mrkoll.se/person/Naief-Adawi-Sergeantgatan-25-l-Malmo/mUxauerAcYfrDYuqkyqRaQpuhQuerAcYfrkyqRaQdYQaulaTue rA

Den kriminelle mannen med dom enlig Mr. Koll - är ju skriven tillsammans med en annan kvinna.
Och den döda kvinnan är ensam skriven på sin adress.

Jag är lite ny här på FB...men har det ventilerats att det kan bero på svartsjuka - eller har det redan avfärdats.

Citat:
Ursprungligen postat av mojito123
Det är hans syster
http://svabbis*assel.blogspot.com/2009/05/stora-arabslakten.html?m=1 *=h
Ja enligt denna länk finns det mostrar och morbröder med nämnda släktnamn som bl a heter Naeif, Rina och Nassrin
Citera
2019-08-26, 16:37
  #837
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Trollfeeder
Bebisen?
Hur gammalt är barnet ?
Citera
2019-08-26, 16:38
  #838
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av TheGreekWolf
Jag hörde precis av en kompis i Malmö att det inte ska ha något att göra med Na*ef. Istället ska det vara så att K*rolin skulle vittna om någonting som han inte visste exakt vad det rörde sig om.

Det är ingenting som är bekräftat men han verkade vara ganska så säker på att det stämmer av vad han hört!

Det låter mycket intressant. Kan du säga till din kompis att nysta lite mer i vad det är för brottsmål hon skulle vittna i? Det är extremt allvarligt om hederliga medborgare blir mördade på öppen gata för att de ska vittna. Då har våldet och otryggheten i samhället stigit ännu en nivå till en riktigt hög och kritisk nivå. Ingen går säker och absolut ingen kommer att våga vittna i fortsättningen. De kriminella kan göra vad dem vill. De har vunnit.
Citera
2019-08-26, 16:38
  #839
Medlem
Kan någon skicka en länk på löpningen på GM?
Citera
2019-08-26, 16:39
  #840
Medlem
DjPuttes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DonPapacito38
Ja visst det är fruktansvärt håller med med detta är en symtom på ett samhälle i kaos därför regerar många med ilska och hat och då kan man lätt bli rasisitsk , lätt hänt vet du men självklart är det för jävligt och det blir bara värre
I detta fall så handlar det om folk som varit i Sverige många år skulle jag förmoda som är kriminellt involverade sedan en längre tid, Det är inga nyinkomna invandrare detta kan jag lova dig där en avrättning likt denna är JÄKLIGT svår att ens förutse och än mindre förhindra oavsett polisiär närvaro på gator & torg vill dem göra dessa saker så kommer dem göra det!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in