Citat:
Ursprungligen postat av
Browndawg
"Slobodan Jovicic säger vidare, apropå motförhöret som ska hållas med den 19-årige målsägaren:
– Vi kommer ge honom en intressant dag på torsdag."
"Slobodan Jovicic om den 19-årige målsägaren:
– Jag tycker att det är intressant historieberättande.
– Han är en person som påstår att min klient har begått ett brott mot honom. Han kommer vara tvungen att svara på några frågor om det han säger"
Om domaren och fyra nämnde männen kommer fram till att Rocky är skyldig till mer än ringa misshandel så är det en skratt retande dom. Pojken klara ju knappt av att svara på frågorna han fick. Riktigt dålig på ljuga fast han har haft en hel månad på sig att komma fram till en bra story men inte ens det här lyckades han med..
Föresten i all ära till Rocky Balboa. Jag som har lyssnat på Hip-hop, Rnb sen tidigt 90-tal har aldrig hört talas om snubben. Är han kändis som Snoop, Dre, West mfl som säljer ut globen på en veckas tid eller Rocky är snarare en C-kändis både i hemlandet och i Svea rike ???