Citat:
Ursprungligen postat av
Ztartrax
Alltså det har hänt tidigare i historien att vi fått stryk av danskarna. Ska deras gängkriminella börja spöa våra gängkriminella nu med? Vafan duger vi inte till någonting i detta landet längre?
Ta det lungt. Det finns fullvärdiga danska HA medlemmar som har fått stryk av svenskar, blattar som avrättat danska blattar i Danmark, danskar som skjutit svenskar i Sverige på order av svenskar osv. Det går åt båda hållen. Jag känner personligen danska marockaner som går upp mot i princip vem som helst i Köpenhamn men har lagt ner krig mot svenskar eftersom dom är mäktigare i andra länder eller dom tänker på sin familj som har flyttat till Sverige. Sen finns det folk som hade hjälp andra sidan mot sina egna. Der finns olika nivåer. Dom organiserade samarbetar i hela norden och har alla värst krig på hemmaplan mot landsmän.
Pinsamt med dom här jämförelserna ni håller på med. Som att snacka om vilket rovdjur som är värst.
Sen i Danmark får man höra av etniska danskar hur mycket seriösare svenskar är. Vi kastar handgranater osv. Ofta handlar det mest att dom är trötta på sina egna blattar. (perker) precis som ni är.