Citat:
Ursprungligen postat av
Pressombudsmannen
Ingenting för uppenbart sa jag. För dig spelar det ju ingen roll hur uppenbara bevisen är, du tror endå bara på den "officiella sanningen". Skulle de säga att 2+2=5 så skulle du argumentera för den saken med.
Att rensa ut årtionden av systematisk korruption på laglig väg tar tid. Samtidigt är det visst som du säger att "folket måste förberedas". Det finns fortfarande för många hjärntvättade idioter som sväljer allt mainstream media matar dom med och som inte är redo för vad som komma skall. Exponeringen av korruptionen behöver ske gradvis. Pedofilin och satanismen är ännu värre och kommer säkerligen ta längre tid att exponera.
Du är antagligen hjärntvättad själv men låt mig göra ett försök.
Sjukvården DÖDAR folk.
Maten DÖDAR folk.
Folk dör av svält, sjukdomar, folk lider, mainstream media/skolan/institutioner/science är kapade eller rättare sagt skapade för att lura befolkningen. Det har alltid gått ut på att hjärntvätta en till och tro på regeringen.
Mainstream vetenskapen går ut på att få ut teknik som gör det lättare och göra mindcontrol(hjärntvätt) på befolkningen och samtidigt dölja vad man kan göra med naturen.
...Men vänta... Är ett smart drag.. För att? Folket hjärntvättas mer och mer. Och ingen förstår grunden även för medium mannen som "vaknar" något.
Inte ens du verkar förstå grunden. MYNDIGHETERNA är ONDA! Omoraliskt. Finns inget legitimt med autkoritär överhuvudtaget.
Vi har inga fucking RÄTTIGHETER! Vi har privelegier för guds skull. Kan du inte fatta det?
Dessa "lagar" är man-made nonsense bullshit.
TRUMP KAN ALLTSÅ INTE FÅ KONTROLL PÅ EN MAINSTREAM KANAL? Och sedan gå ut hårt med sanningen om dessa skiten.
T.ex, gå ut med all riktig information om vaccin, germ teorin etc.
Skulle folk få en nys på det, du tror inte fler skulle börja ifrågasätta vad fan som har pågått?
Istället ska man börja rabbla om "korruption", och "deep-state".. Och börja prata om hillary Clinton och annan irrelevant människa.
Hur i helvete väcker detta folket? Dom vaknar upp att det är en korruption lite här och var. Och?
Vem fan bryr sig. Det är människans natur kommer folk säga. Lite korruption här och där, sedan när den är borta så är det bra.
Detta är ju vilseledande som inihelvete.
SANNINGEN är viktig. Prata i kodord hela fucking tiden är inte sanning. Påstå att man måste luras är inte sanning.
PÅstå att man måste rensa bort ledarna ,och sedan göra om regeringen är även det totalt trams. Det är ju det meddelandet Q har sagt.
HUR I HELVETE hjälper det, om folk är hjärntvättade? Även "vakna" människor som du verkar vara totalt fucking hjärntvättad.
Fitthora även han är totalt fucking hjärntvättad.
Ingen av er fattar hur jävla mindcontrol ni är under. Regeringen är för fan själva grund ondskan i allt detta.
Hjärntvätten, GRUND HJÄRNTVÄTTEN är regeringen, autkoritär, subjektiv sanning etc.
Detta började i grundskolan för oss.
Det gick inte ut på att lära oss, det gick ut på att fucking göra mind-control på oss.
En "ledare", en falsk ledare till och med KOMMER ALDRIG NÅNSIN fixa problemet. För det första, har han ju för i helvete inte den makten vilket är medvetet. För det andra besitter han nog inte kunskapen till vad i helvete det är som pågår och har pågått.
TRUMP gick samma utbildning som oss + lite till. Alltså dessa människor blir mer under mind-control och ser regeringen som en större rättighet än medium mannen som även den är under total fucking mind-control.
Tekniken som användes i NAZI tyskland används på oss för fan. Kan ni fatta nån gång tror ni?
Vi skickar våra barn till doktrinerings-camp.
En del av detta går ju ut på att lyda order från auktoritär. Det är ju där ondskan ÄR för fan!
Man blir belönad om man gör det, och bestraffad om man inte gör det. Dåligt betyg t.ex.
https://sv.wikipedia.org/wiki/Milgrams_lydnadsexperiment
Läs om detta experiment, 65% av vanligt random folk lydde order av en auktoritär även fast det skulle lett till döden. Utförd 1961, Har även reproducerats senare.
Så jävla kraftigt hjärntvättade är medium mannen, men även de "vakna".
Snöar in sig på massa konspirationer, utan att förstå grunden till allting.
SÅ FRÅGAN ÄR VARFÖR ÄR VI I DENNA SITS? Och svaret är för att majoriteten stöder skiten.
Detta handlar inte om några korrupta jävlar i högre positioner, utan det handlar om fucking majoriteten som stöder fucking ondskan själv och som inte ens fattar vad frihet och slaveri är för nånting.
SLAVERI + FRED kan inte existera samtidigt för i helvete.
Här är en annan bra källa på vad i helvete dom har gjort med oss när vi var små:::
http://understandingourslavery.com/wp-content/uploads/2017/10/UYS_E-book-100401AWjZW.pdf
Går igenom själva fitt tekniken dom använde på oss och gör på flera människor i NUTID.
Hjärntvätten har ökat! Den minskar inte!
Det roliga med sista källan är att den går igenom föregående presidenter+Trump, hur vissa av dessa använt samma fucking teknik för att manipulera befolkningen.
Den är på 74 sidor, med mycket bilder. Jag tror text mässigt så är det ca 30 sidor om inte mindre. Mycket visuellt!
Inget som tas upp i tråden direkt om föregående presidenter.