Citat:
Ursprungligen postat av
Rosamund
Gloriouslife postade ett inlägg igår om deras resa 2013 och skilsmässan var inte förrän senare delen av 2014 so you do the math.
Det var liknande inlägg tidigare i tråden som gjorde i vart fall mig övertygad om att hon haft affärer med JH och ML.
Men om ni inte ens vill tro på att Lena reste ihop med en gifta man trots att skilsmässan inte skedde förrän efter mer än ett år så lär ni inte tro på andra inlägg heller.
Ni vill helt enkelt inte tro. Ni hade förnkeat affären med SD också om den inte varit belagd och om du tänker efter så vet du att jag har rätt. Du hade aldrig trott att pastor Lena kunnat ha affärer om SD affären inte kommit fram. Precis som du vägrar tro på JH och ML affären.
Nu har jag gått bakåt i tråden till 22/5 och kan inte hitta det inlägg där gloriouslife skriver att skilsmässan skulle har varit i slutet av 2014. Hittar inget om det nu iaf.
Jag har aldrig sagt att de inte rest tillsammans eller att de inte ska ha haft en förbindelse. Kanske du överreagerar lite nu när det har varit så infekterat runt detta.
Jag vill bara försöka reda ut om det verkligen är så att LW verkligen skulle ha haft flera affärer med "gifta män".
Det är väl du själv som brukar betona hur viktigt det är att kartlägga offret. Då är det väl viktigt att denna kartläggning är grundad på fakta, även om det vara är i tråden?
Du får gärna länka till något inlägg förutom det vi har läst de senaste dagarna som kan styrka det du säger?