Citat:
Ursprungligen postat av
PixelGuy
Haha, 10 års träning i trollning och du är lika kass som vanligt. Gå till Arbetsförmedlingen och se om det finns en AMS kurs i trollning för arbetslösa nollor.
Om du själv hade läst och förstått FUP, så hade du sett att kvinnan har ändrat sin utsago tre gånger. Det är inte heller säkert att det var kvinnan som började skjuta. Den som kan läsa ser att ingen av dem är säker på vem som började skjuta. Personligen så tror jag att poliserna råkade skjuta mot varandra. Alternativt så har gänget fabricerat ihop hela historien. Det märks att det hela inte har gått rätt till, för hela gänget försöker slingra sig i utredningen.
Hur var det med matten nu, 2016 var tio år sedan?
Och du har bara varit reggad 3 månader men slår redan rekordet i att vara foliehatt/ korkad rättshaverist.
Grattis
Om du hade haft förmågan att läsa och ta till dig information i kronologisk ordning så hade du sett att det gör hon inte alls, möjligen att hon lägger till information allt eftersom att förhörsledare ställer frågor.
Faktum kvarstår att alla tre sköt pga vapnets närvaro.
Poliskvinnan för att hon fick det riktat mot sig, polismannen för att mannen riktade det mot kollegan, och polisman 3 ser att gärningmannen höjer armen/ handen och hör smällar han inte vet vart dom kommer ifrån.
Att det är svårt att lokalisera smällar, och minnas exakt tidpunkt för i vilken ordning dom kommer, vid sådana lägen är inte konstigt, det är inte heller så intressant, det intressanta är huruvida det är nödvärn då personen skjuter eller inte och det är det när en idiot riktar ett vapen emot en, eller annan.
Nej det är inte uppenbart någonstans in i möjligtvis din, och resten av begåvningsreservens fantasi.
Jag har ju förstått att i eran värld så fick dom bara, för sig, på en lattjo och av ren tillfällighet att skjuta lite på ett mongo, och leksakvapnet, som var en neongrön vatten pistol med rosa elefanter på nästlade dom sig in i killens pojkrum därefter och lade dit, när dom förstod att dom mördat ett oskyldigt mongo
Tror bannemig den intellektuella eliten fått sig för mkt av det goda ikväll, redan