Citat:
Ursprungligen postat av
Ganonito
Du tänker nog på Angelica Höglund. Hon fick en livmoderinflammation och blev tvungen att avbryta av läkarna. Hon gav inte upp.
Njäe... lite efterforskning visar att Queen Klåda hette Josephine Myren, och att det var Linda Isaksson som blev arg. Verkar ha varit lite drama queen. Det finns en flashback-tråd om Jossans förlupna toplessbilder
För att ta det tillbaka on topic, så hoppas jag att årets deltagare lyckas bättre med sin hygien. Lukas fick ju öronen rensköljda från sand i bakom kulisserna, så läkarteamet verkar vara på hugget även för synbart triviala bekymmer. Jag är dock lite bekymrad för risken för skäggsvamp (skägg-vurmen är ju stor i vissa läger).
På temat, så var det riktigt smart av Bonnie att ta med en pincett. Att kunna plocka en sticka eller bambuflisa på fel ställe kan antagligen rädda hela tävlingen.