Citat:
Ursprungligen postat av
tuffkatt
Kvällens öråd var ju för övrigt en intressant studie i mänsklig psykologi. Lukas och Adnilson, som under örådet fick representera övriga i gruppen, blev så känslomässiga i att avståndstagande från Carls mobbning att de själva förvandlades till två mobbare. De kastade minst lika mycket skit på Carl som han gjorde mot dem, och ingen av de övriga vågade yppa ett ord om varken deras mobbning eller någonting annat.
Av det jag sett hittills så är de två grabbarna större översittare och mobbare än vad Carl är, inte minst Adnilson som verkligen behöver komma ned på jorden igen.
This!
Visst dom kan alla tre bete sig bättre men Kalle tar det fan till en ny nivå av lågt när han förstör tävlingarna för
laget genom att inte göra sitt yttersta för vinst. Även det att han smaskade i sig äggen helt själv var väl inte speciellt snyggt gjort.
Börjar förstå varför han fick sparken från det militära.