2019-03-15, 13:08
  #1453
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av matau
Kan någon översätta hela hans manifest?

https://minfil.com/ObD0b0x3b2/The_Great_Replacementdocx_pdf

högerklicka: translate, sen chrome add on: read aloud, tryck play.
Citera
2019-03-15, 13:09
  #1454
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av PixelGuy
Varsågod!

https://forumfiles.com/J2M6bfx2b0/New_Zealand_Shooting_HD_mp4

Upplevs som att man själv är skytten.
Citera
2019-03-15, 13:09
  #1455
Medlem
Helge.Palmcrantzs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Louise.potatisgris
HAHAHAH Löfven ska hålla presskonferens

Varför håller han ingen presskonferens gällande alla svenskar som blir dödade/våldtagna av muslimer varje år?

Du skojar? Han har verkligen inget att hålla konfa om gällande ett land på andra sidan jorden. Hade han aldrig haft om det var en attack mot en kristen kyrka i fillippinerna. Aldrig.
Citera
2019-03-15, 13:09
  #1456
Medlem
Zaedrewss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av loquo
Såg filmen, han går ju in i moskén genom att passera muslimer som står utanför moskén. Dom ser att han har ett vapen, han har ryggen emot dom ett ganska bra tag efter att han gick förbi dom. Dom hade lätt kunnat övermannat honom bakifrån innan han ens börja skjuta. Dom som han går förbi ser ut att vara somalier, kända för att lätt bli rädda och springa iväg.

Vad fan kan de göra? Även om de ser att han har ett vapen. Vem är beredd att bli en hjälte och dö i det läget. Snälla skjut inte mig och man springer undan är mer vad som gäller. Somalier eller vad som. Har du inget vapen själv och vill överleva så kommer du springa undan.
Citera
2019-03-15, 13:10
  #1457
Medlem
StuGs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av gottmooos
Men för fan, det är klart alla hatar terrormuslimer, men vad gör det här för nytta mot dom?

Han kunde hoppat på ett plan till Kurdistan eller varför inte Fillipinerna och gjort lite riktig nytta.

Istället gör han som alla fega Araber, förutom den rent ideologiska frågan, hur är han bättre än dom då?

Exakt!
Vi får väl anta att det beror på frustration, arbetslöshet, möta fördomar dagligen osv.
Vi har ju fått lära oss att det gör folk till kallblodiga massmördare och terrorister.
Då måste det ju stämma..?
Citera
2019-03-15, 13:10
  #1458
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av ModerRota
Ebba ville nog inte detta ska du se. Däremot är hon sur att du använder henne som slagträ i din politiska åsikt.

Ebba ville leva, få 10 vita barn som skulle ersätta musslornas 9 barn, bli gammal och dö av ålderdom. Hon tänkte inte på hämnd eftersom det inte ens fanns något sådant i hennes liv.

Men ändå har Ebba fått en riddare som har hämnats hennes död.
Citera
2019-03-15, 13:10
  #1459
Medlem
Tycker synd om Ebbas efterlevande.
När ska de få sörja ifred?
Citera
2019-03-15, 13:11
  #1460
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Louise.potatisgris
HAHAHAH Löfven ska hålla presskonferens

Varför håller han ingen presskonferens gällande alla svenskar som blir dödade/våldtagna av muslimer varje år?



Jaha och vad ska hans jävla presskonferens handla om?
Hur vi ska ta hand om de sista is terroristerna som vill komma "hem" för att vila upp sig lite inför nästa terrordåd?

Nä precis alla svenska offer i mångkulturens berikande namn nämner aset aldrig, men det är ju klart socialdemokraterna är ju numera muslimska brödraskapets fölängda arm.
Citera
2019-03-15, 13:11
  #1461
Medlem
AutDisceAutDiscedes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sunfire
Vågar man kolla eller?

Hur dog GM?


Ja, den var inte så blodig - har sett MYCKET värre. Han var lugn genom hela dådet, var nära att bli övermannad i början men "hjälten" dödades. Vad var det för musik han spelade på väg därifrån - var ganska bra. Lät som hårdrock från 80-talet. En galen man, ja - inte ett dåd i högerextremismens namn, för detta står ej i manualerna...

Tror inte GM är död, utan på fri fot - har inte följt tråden.
Citera
2019-03-15, 13:11
  #1462
Medlem
17 min o inte en enda polis syns till?

Nästan värre än svenska polisen!
Citera
2019-03-15, 13:13
  #1463
Medlem
Balonzos avatar
Har nyss vaknat så är lite of the loop. Men det är alltså en australiensare med brittiska rötter, som har åkt till nya zeeland och massmördat muslimer, för att hämnas svenska Ebba som mördades av en uzbek som var med i en irakisk terrorgrupp. Har jag fattat det rätt?

Globalism.
Citera
2019-03-15, 13:13
  #1464
Medlem
AutDisceAutDiscedes avatar
Citat:
Ursprungligen postat av matau
Upplevs som att man själv är skytten.


Jepp, precis som FPS-spel... Undrar om han inte tänkt komma undan eftersom han la upp allt på internet? Nu kom han ju lätt undan, till en början, i alla fall!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in