Citat:
Ursprungligen postat av
Enoch.Thulin
I Aftonbladets artikel om saken så gissar jag att någon har läst i den här tråden.
Det ser ut som om Annie Lööf visar hur stor den verkligen är.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/p6odL1/annie-loof-om-eskil-erlandsson-oacceptabelt-beteende

Annie: - Ja ja, Stor som en spädgris var den ! Fan - Jag är helt säker !
- Det var Eskil som mördade Palme, Eskil drog ner brallorna framför Palme och drog fram den. Palme dog på fläcken av att ha sett ett sådant monster, och Lisbeth minns ingenting !
- Jag är helt säker !

Annie Lööf, Kvinnodagen 2019
Citat:
Ursprungligen postat av
Rondellneger
Feministerna får syntax error när de går upp i talarstolen och ser hans jättedolme, klart att han måste bort, inga såna distraktioner när de diskuterar viktiga saker
Klimatångesten försvinner så snart klimatklimakteriehysterikorna får se en riktig FB-dase, och då
de stirrar sig blinda på kompassnålen och känner barometertrycket öka nere mellan benen
Citat:
Ursprungligen postat av
Zentower
Det finns tydligen bildbevis på att han hade bägge händerna ovanpå bordet...
Så det måste varit nåt annat hon kände på sitt lår.
Det kanske var den berömda så kallade SD-Svansen som var ute och snokade och sonderade terrängen...
Men SD-Svansen upptäckte det orakade och vildvuxna träsket där nere och tänkte att här är det fan i mig talibanvarning, och drog sig snällt tillbaka, gerillakrigare till trots.
Besvikelsen hos Pålfjärd kände nu inga gränser:
- Nu anmäler jag fan i mig gubbslemmet för att han inte fortsatte..
Citat:
Ursprungligen postat av
Realism2000
Precis. Inte för att förminska "Erlandssons kvinnors" upplevelse, men de är knappast jämförbara med de trauman Annie Lööfs nyanlända och ensamkommande har utsatt vanliga svenska kvinnor för.
Nu ska vi inte använda sådana fula ord som att "förminska" här när det gäller ett så välutrustat exemplar ifrån den bördiga svenska myllan, det var nog hormoslyret på 1970-talet som slog fel på vissa organ ?
Citat:
Ursprungligen postat av
Reda
Går inte med skatan Annie, hon är för osexig. Men Eskil och Paula Bieler hade blivit en världs-succé.

Ja precis Eskil, Bieler, Katerina Janouch och Ebba Busch-Thor, tänk vilka exportinkomster en sådan P-rulle hade kunnat bli ? Bieler och Janouch inleder med lite lesbiska lekar, sen diskuterar de
Värdegrunden, Öppna Gränser, och Gränslöshet = FuckMeToo tillsammans i bastun ?