Citat:
Ursprungligen postat av
Cocinella
F*rbannat fint skrivet på ren svenska, vissa har verkligen förmågan att uttrycka sig i skrift.
Ja riktigt fint skrivet
Citat:
Ursprungligen postat av
Medimera
Har kapat i ditt inlägg Sherlock.
Vad tror du om ryktena här i tråden att LW och Beholder skulle ha ett förhållande?
Ingenstans kan man se att så var och är det bara vad någon hittar på för att skapa oreda? Du som var hennes vän, vad tror du?
Hm jag vet inte riktigt, men klart är att de var goda vänner och trivdes i varandras sällskap. De delade också manin med geocaching, som utöver det vanliga utövare har.
LW var vän med många män framför allt, men bara på kompis relation basis. Här kan man dock ana ett djupare intresse med resor till Stockholm och övernattning tillsammans på Läckö eventet.
Jag vill inte gissa, men det låter väl som en god relation med fina framtidsutsikter, jag är glad för deras skull, och delar lite av smärtan Beholder känner över att den avslutades så fruktansvärt.
Edit, Berget som menas är Falkaberget, ett av Softis paradis här på jorden, som hon uttryckte sig själv.