Citat:
Ursprungligen postat av
Herkulesbig
Jag undrade hur ska det lösas, ingen tycks vilja svara på det. Om du tittar så är det endast du som vågar svara på den frågan, även om det var lite svävande. NSDAP löste judemakten med ta ifrån dem allting. Plus slutligen låta de försvinna från jordens yta.
Jag har inte påstått de inte har makt, men det är klart överdriven.
Varför är NMR's fascinerad av judarna? Bara för makt? Så finns det andra som har större makt som kineserna. Vad jag har sett hitills så nämns ingeting om deras makt i världen idag a NMR, man kan undra varför?! Om Saudiarabien's stora dominans nämner ingenting i heller av NMR's! Varför ? Några hemliga samarbete med muslimer? Ni är så fokuserad på judarna, som inte ens närheten av kinesernas makt.
Det försvann 55- 60 miljoner människor från jordens yta under WW2 . Har fortsatt försvunnit. Försvann även innan.
Så att man gång på gång diskuterar " stackars judar" gör mig förbannad och att de själva tycks vilja ha den rollen. Det är något jag rotat i själv, funderat på själv osv.
Och att människor inte börjar att lyfta på ögonbrynet och börjar frågar sig själva. Vad är detta? Det tycker jag också att är konstigt.
Det är inte enbart inom Nmr man börjat ifrågasätta det här konstiga.
Jag förstår vad Nmr diskuterar om vad gäller saken. Man behöver väl inte vara medlem i Nmr för att se saker själv om bland annat judefrågan. Nmr och nationalsocialism har mycket , mycket annat att titta på.
Jag tittar på alla punkter i nationalsocialism.
Brukar läsa allt möjligt inne på nordfront, lyssna på radion osv.
Det är inte förbjudet.