Citat:
Ursprungligen postat av
TheBell
I mina öron låter det som att Bella läser denna tråden. Allt som hon har tagit med har ju diskuterats här.
Citat:
Ursprungligen postat av
alexkl87
Smart inlägg av Isabella. Väldigt olikt henne att vara så öppen med något som är så privat.
Citat:
Ursprungligen postat av
Darrar
Livvakten säger till Expressen att de inte lämnar några kommentarer efter deras artikel där Hampus berättar sin berättelse. Direkt efter går Isabella ut på bloggen och skriver ett långt inlägg. Allt för att dra trafik efter att Hampus gått ut i Expressen.
Visst, Isabella följer Flashback Forum mycket nära. Det vet vi sen tidigare. Hon gick t ex ut på Instagram och berättade att hon slutat dricka alkohol direkt efter att vi diskuterat hennes vinpimplande i tråden. Slump?
Dagens text är som konstaterats annorlunda. Hon passar sig noga för att förtala Hampus utan går all in när det gäller att väcka medkänsla och sympatier. Men i sak är det väl inte så underligt eller fel att en person som professionellt ägnar dig åt investeringar också ger sin flickvän råd om hennes ekonomi?
Det motsatta är de facto helt okej för Isabella: hon gav honom ekonomiska råd och fick honom att starta ett aktiebolag.
Nej, det håller inte. Isabella hycklar.