Citat:
Ursprungligen postat av
Tufsankatt
Din sista mening... är det någon som varit aktuell i tråden tidigare?
Hur är det med JG ska han med som sällskap?
Lackey är en anställd på Groundspeak i Seattle, hon var med på ett event i Örebro vintern 2016 eller -17 och träffade Cachare, bla LW och SD, har funnits en bild här i tråden tidigare där SD falangen ondgjort sig över att LW står i centrum av bilden..
Citat:
Ursprungligen postat av
Carinah78
Du undrar om folket på eventet skall "lalla med och låtsas som att det regnar"?
Sundsvall ligger i Sverige. I landet Sverige liksom i de flesta andra länder som vill se sig som civiliserade, låter man myndigheter utreda brott och döma dem som begått såna handlingar.
Vill du ändra på det? Införa ståndrätt?
De flesta CIVILISERADE mördar inte, ej heller misshandlar och ofredar kvinnor. Blott det sista borde göra att SD inte är välkommen. När han nu också är misstänkt för Mord på en mycket respekterad geocachare, skulle bara en narcissist som han komma på tanken att åka på Geocacharnas stora "årsmöte".
NORMALA människor skulle med hänsyn till BO och hennes vänner samt anhöriga låta dessa få träffas ifred för att bla sörja, utan att misstänkte mördaren slemmar omkring och flinar.