Citat:
Ursprungligen postat av
Tjyvas
Men vem ska baka pizzorna och vända på gamlingarna på sjukhemmen så de inte får liggsår om vi utvisar alla invandrare!?!?!?!?!!?!?
1980 & 90-talets argument mot dåvarande måttliga invandring. Vården blir avlastad med 60% om invandrarna åker hem. De fyller upp 65% av platserna på sjukhusen 80% av akutbesöken 95% av fängelserna och 95% i arrestlokalerna. o.s.v. Lite mindre på långvården men det kan vi sköta själva.
1 utvisad invandrare ger 2 arbetslösa en svensk och en invandrare. Sedan skickar vi hem den friställde invandraren också och frigör ytterligare en halv o.s.v. Mycket omskolning bland svenskar i asylindustrin men det är smällar man får ta.
Vårdköerna försvinner personalen räcker till. Migrationsverkets utredare får bli montörer på Scania och Volvo. Asyljurister får omskolas till poliser och kriminalare o.s.v.
Alla yrken påverkas pizzerior, kebabhak, apotek måste läggas ned i mängder. Det behövs bara hälften så många och de som jobbar där kan också åka hem. Sätter vi igång lavinen kan vi landa på 6.5 miljoner svenskar, de är allt som behövs.