Detta klipp på fem och en halv minut förklarar mycket vad som pågår i USA, Sverige och på andra ställen. Lyssna mellan 1.18.30 och 1.24.00.
Techno Crime Fighters' Forum 49;
https://www.youtube.com/watch?v=ne3nMTdQlgI
Det som nämns i klippet är ungefär detta:
I USA används begreppet "övervakning" för att genomföra de mest fruktansvärda brott mot människor. Man påstår att man undersöker personer och "övervakar". De olika institutioner som genomför detta - Justice Department, FBI, Department of Homeland Security, CIA etc. - får fria händer från domstolar genom olika "warrants" och "security letters". Rättssäkerheten upphör att existera. Genom att totalt förvränga begreppet övervakning sätts människor - vilka inte gjort något - i övervakningsprogram varpå ett elektromagnetiskt helvete brakar loss. De vapen som sedan tränas på människor används dygnet runt, dag som natt, 24/7/365.
DEW-vapen (direct energy weapon) används samt neuro vapen. Olika frekvenser nyttjas för att t.ex. beröva människor deras sömn, de väcks upp ett flertal gånger mitt i natten. Pulserande mikrovågor sänds mot deras ansikte. Chips och nanoteknik aktiveras. Kroppsdelar och organ fås att vibrera. Hjärtat kan t.ex. fås att slå icke-korrelerat till andningen. Voice to skull hela tiden. Precis som hela denna process; människor attackeras konstant. Finjustering av neuroteknologin. Forced speech, forced thought injection. Påtvingade tankar och tankemönster. Detta kan t.ex. innebära pornografi eller tankar på att begå kriminella handlingar. Pre-crime. Förebygga fel tankar. Förutse handingar. Analys och manipulation av drömmar. Inga egna icke manipulerade drömmar på åratal. Tankar och bilder vid drömtillstånd; vilken reaktion sker i hjärnan, känns bilderna igen? Vilka handlingar sker t.ex. dagen därpå (relaterat till den nattliga manipulationen)?
Inte bara manipulation genom olika vapen utan även thought monitoring. Processer påtvingas och processer insamlas. Detta är enforced telepathic monitoring, forced mental monitoring. Detta är något som (redan) pågår. Stater gör vad de vill, man gör det när man vill, mot vem man vill.
De ansiktslösa och de fega. De inavlade psykopaterna. De som saknar vissa väsentliga bitar. Den trådlösa tekniken är som gjord för dessa. Nästan lika svårt att bevisa som att se. Drönare och mobilmaster. 5G, Internet of things, implantat och nanoteknik.
Vilka institutioner genomför detta i Sverige?
Enligt uppgift har exempelvis KSI
rätt att bryta mot lagen (KSI = Musts hemligaste kontor, kontoret för särskild inhämtning):
"
KSI har rätt att bryta mot lagen för att bedriva spionage och avvärja hot mot svenska intressen, rikets säkerhet och sina egna fiender.
Till sitt förfogande har KSI en hemlig budget, spioner som förses med hemliga identiteter och möjlighet att driva aktiebolag som täckmantel för sin verksamhet.
Det är ytterst regeringen som styr KSI:s verksamhet.
KSI:s verksamhet har aldrig nagelfarits i offentlighetens ljus. Men i en rad statliga utredningar och handlingar finns information som avslöjar att KSI har betydande maktbefogenheter som göms bakom begreppet särskilda metoder.
Vad det exakt innebär är hemligstämplat men både justitiedepartementet och Säkerhetspolisen har i skrivelser hävdat att det innebär att KSI har rätt att bryta mot gällande lagar för att inhämta information och spana.
Källor: Statliga utredningar om underrättelsetjänsten, riksdagsbeslut samt remisser och skrivelser från försvarsdepartementet, justitiepartementet och Säkerhetspolisen."
Länk:
https://www.expressen.se/kvallsposten/spionchef-tog-sitt-liv---allt-hemligstamplades/
En statlig institution kan alltså få bryta mot lagen.
Vilka mer kan göra det? Vilka utför detta? Vem/vilka är ansvariga i Sverige? Vilka känner till detta?