Citat:
Ursprungligen postat av
Remark
Tvärtom. Har man via planering försäkrat sig om att klara sig från att åka dit, kan man släppa alla aggressioner och Hat fritt utlopp dvs vara hur brutal som helst.
Riskfritt.
Rent generellt så har jag sett exempel på det tidigare. Relevans i detta fall? Ingen aning. Men den till synes välstädade fyndplatsen, som jag tror är brottsplats, ger hos mig indikation på planering eller "städhjälp". Eller både och.
Förvisso, instämmer i det .synnerligen välstädat med villospår tycks det. Mysko.
Ändå en paradox att få ihop brutaliteten med minutiös planering tycker jag, iaf inte så sofistikerat. Kanske bör avvakta dödsorsak innan vi läser in för mycket otäckt I mordet. Lätt att fantasin drar iväg med en,
Det kanske trots allt inte var så brutalt som det verkar om man bortser från kroppens påverkan av djur insekter och lång tid i värme.