Citat:
Ursprungligen postat av
maskalanaha
Alla som är med den s.k M-falangen pratar med polisen. Det är därför de aldrig sitter för något utan är bara h'äktade då och då för att pumpa information till polisen. Även ibland som skydd, i vissa perioder är de ju säkrare i häktet än ute på gatorna. Så rensa upp poliskåren först så kanske det kan hända något i denna staden. Masov*c & co har haft hjälp av polisen i 10+ år, de får fria tyglar mot att de hjälper till att sänka andra kriminella.
Det var därför S**d och Mirz* kom undan med att mörda albanen på STortorget inför 50 vittnen och en kamera "som inte fungerade" just den kvällen.
---------------------------------------------------------------------------------------------------- -----------------
En korrupt Poliskår alltså . Utan att ännu tro på detta fullt ut så har det hänt förr att Polisen har samarbetat med personer som Polisen kan ha nytta av.Ute i världen och här i Sverige.
https://www.aftonbladet.se/nyheter/krim/a/RkWmW/polisen-later-familjeledare-losa-konflikter
– Vi var tvungna att göra något. Då ringde vi den mäktigaste personen som gick att få tag i, och det var Hashem Ali Khan, berättar Dan Granvik, numera pensionerad polis i Malmö, som var med på mötet.
Varför skulle en klanledare av en typ som ingen stans i världen har eller har haft ett " samarbete " med staten .. ha ett med den Svenska ordningsmakten.?? ...??
" Whats in it for me " som det kan heta i USA filmer.
Noterar även att Westfords " Vi spanar brett " inte hörs . Det är nämligen inte helt uteslutet att det är en ny Lasermannen eller Mangs som är ute och skjuter.
Har inte läst de tidigare inläggen har börjat tröttna på detta.
Saknar även stats TV s Public Service " Kan inte vara så nu då att snuten har tappat det ??? och kommer inte ur det ?? .har börjat trixa där i lönndom från början och har nu blivit uppsnurrade ..
sitter på stationerna med nya vapenamnestier .. hjälpte det ?? eller har 200 man på en fotbollsmatch "