Citat:
Ursprungligen postat av
marcus20
Någon som vet hur det lär bli på Billboard awards som är den 21a Maj? Tim var ju nominerad... och tror ni de kommer göra någon hyllning eller tyst minut? Fyfan, det känns varje gång i hjärtat när man skriver något om Tim och begravning, tyst minut, död osv. Önskar att han hade varit vid liv och att allt hade utspelat sig annorlunda för honom. Han förtjänade ju det bästa.
Tror säkert de hyllar honom med något fint, skulle bli förvånad om de inte gör något.
Citat:
Ursprungligen postat av
LeLLa
Blir så sjukt Förbanand rent ut sagt , varje gång någon kastar skit, tror hemska saker om Tims familj, smutskastar dom, tror att de struntade i Tim när han mådde dåligt, att han har varit usatt för sexuella övergrepp av någon närstående m.m . Jag är säker på att Tim hade stöttande o engagerade föräldrar o syskon som gjorde allt de kunde för att hjälpa honom. Det är inte så lätt att " lägga sig i " om inte ens anhöriga vill att man ska göra det. Han kanske inte ville ta emot deras hjälp. Han ville kanske försöka fixa sitt liv på egenhand o inte ville tynga o oroa sina anhöriga. Har själv erfarenhet av att det är så ibland. Man försöker så gott man kan ändå, men som sagt det är inte lätt att bestiga mount everest , man måste ta sig dit , innan man kan börja klättra.
Håller med dig. Hemskt att läsa särskilt skitsnack om hans stackars anhöriga. Särskilt en användare här och i alternativtråden gör vad han/hon kan för att smutskasta dem.
Citat:
Ursprungligen postat av
Pure-Coincidence
Synd att han gått vidare, var kanske inte min sorts musik men märkte redan efter dom första hitsen att han var extremt musikalisk och begåvad.
Off topic: Hur väljer jag en signatur?
Jättesorgligt är vad det är.
Signatur går du in via din profil eller via kontrollpanelen och där kan du skriva det du vill.
Citat:
Ursprungligen postat av
PisangBatu
Avicii är ett registrerat varumärke. Att personen använder det i verksamhet inom samma klassificering ska vara ett brott. Skriver "ska" för att jag inte är en jurist.
Vet inte om det är det som kallas "Renommésnyltning", men det är tydligt att man snyltar på hans namn oavsett stavelse.
Man kan hoppas att detta osmakliga får några slags följder. Kan inte vara ok.
Citat:
Ursprungligen postat av
Muuumin
Det är ingen som bett mig göra det?
Det känns som ni kände er lite träffade.. Det är väl inge konstigt om en tycker att det är osmakligt?
Bry dig inte om de elaka monstren. Finns de som skriver rätt gräsliga saker men dit hör definitivt inte du så skriv på. Ordet är dessutom fritt sägs det.