Citat:
Ursprungligen postat av
RoyalTrash
Samtidigt undrar man ju varför de inte hade träffats på typ 1 månad innan han dog. Såg kommentarer på IG att de gjorde slut redan i februari/mars efter bara några månaders dejtande. Enligt vad nån skrev så hade hon åkt hem till Tjeckien och hängde med sitt ex. Hon har fått massor av publicitet och följare pga sina inlägg om honom nu, och det skrivs att de skulle skaffa barn osv, trots att det mesta talade för att de gjort slut.
Klart man får dåliga vibbar av henne då. Men svårt att döma ut henne ändå när bara de vet till 100% hur allt var mellan dem.
Jamen herregud, so what?
Tror inte det är sant. Tror snarare att de var starka nog att klara av att vara i sär. Det hade de ju varit innan. Att träffa sin sons pappa och ha en bra relation med honom är inte heller särskilt konstigt. Dessutom är det ju helt självklart att Tim även hade ett privat konto på insta/fb osv. Avicii är ett varumärke, Tim är en människa. En privat sådan. Att inte Avicii-instan följer henne osv är ju inget konstigt what so ever, särskilt inte om de ville hålla förhållandet hyfsat privat.
Men återigen: låt säga att de gjorde slut för tjugo dagar sen. Har hon då inte rätt att skriva ett inlägg om honom? Uppenbarligen har hon nycklar dit, det sista han sa var att han älskade henne osv osv osv. Att tro på något ett fan hittat på om att hon, eftersom hon åkt till sitt hemland och träffat sin sons pappa, inte är ihop med honom längre är ju bara absurt.
En vuxen relation funkar inte så. Människor behöver grow up. Tim var snart trettio, pretty sure era tonårs-teorier är så fel en kan komma.