Citat:
Ursprungligen postat av
Ilja.Oblomow
Ja när pensionärer och helst de i 65 - 75 års åldern ger upp då är det definitivt kört för papperstidningen
Tilhör den gruppen och har funnits på nätet sen 80-talet..
Internet är ingen nyhet..
Sagt upp lokalblaskan, den är av noll och inget värde. Kvällsblaska inte inköpt sen mitten 80-talet. (Fast de var ju gratis på några flygplatser..).
Oerhört PK och att öht nämna ens i förbigående att det möjligen eventuellt, måhända, kanske kan vara "mindre lyckat" med massinvandringen och att majoriteten av dem är låg- eller lägstautbildade med små chanser på svesnk arbetsmarknad medför omgående en censurering (=ej publicerad) kommentar.
De ringde väl en 7-8 ggr och ville ha mig tillbaka som prenumerant, tillhör ju "målgruppen" men efter att uppriktiga ordalag mycket tydligt deklarerat mina åsikter betr deras PK-mentalitet, dödstyst..
Nu är 90% av tidningen bakom betalvägg. 99:-/mån. Inte ens värt det..
Aftonblaskans tryckta upplaga är nu nere i
77000 från att 2001 ha varit
463 000!
Expressens får ni kolla själva..