2018-04-09, 09:33
  #13
Medlem
Mad monks avatar
Skulle säga det beror på vart du går. En del ställe är som du beskriver men de besöker man bara engång. Mest synd om ägarna fast de kanske tjänar fett med cash på bruschorna. Vad vet jag. Svårt att tro det då de går miste om att sälja massa alkohol. Som ju är svindyr i detta land pga. socialister och deras skenheliga moral. Men det är en annan historia.
__________________
Senast redigerad av Mad monk 2018-04-09 kl. 09:35.
Citera
2018-04-09, 09:36
  #14
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mad monk
Skulle säga det beror på vart du går. En del ställe är som du beskriver men de besöker man bara engång. Mest synd om ägarna fast de kanske tjänar fett med cash på bruschorna. Vad vet jag. Svårt att tro det då de går miste om att sälja massa alkohol. Som ju är svindyr i detta land pga. socialister och deras skenheliga moral. Men de tär en annan historia.

De tjänar inte cash på invandrare. Tvärtom, flera ställen läggs ut till salu på grund utav deras närvarande på helgerna.

Invandrare = det kommer inte kunna gå runt eller bli hållbart. Man måste ha konsumerande svenskar på stället.
Citera
2018-04-09, 09:39
  #15
Medlem
Mad monks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Cauvie
De tjänar inte cash på invandrare. Tvärtom, flera ställen läggs ut till salu på grund utav deras närvarande på helgerna.

Invandrare = det kommer inte kunna gå runt eller bli hållbart. Man måste ha konsumerande svenskar på stället.

Jo det kan inte gå jämnt ut. Var ju lite ironisk med. Kanske inte framgår så bra i text.
Citera
2018-04-09, 09:43
  #16
Medlem
HasseAro69s avatar
Tyvärr är det verklighet nästan överallt i Sverige.

Klubbar ganska aktivt i Malmö sedan en tid tillbaka, och har bara under denna tiden märkt en skrämmande förändring.

Nysvenskar, om vi ska kalla dem så, som står vid dansgolven, med ett glas vatten i handen.
Går inte till nattklubb för att festa, om de är där för att försöka fixa brudar antar jag inte, då det aldrig tycks lyckas. Blir även en hel del hets med dem, dock nästan aldrig mer än milt handgemäng.

Tråkig utveckling, men gör mitt som svensk för att motverka detta.
Brukar ställa mig där dem inte ser mig och kasta is på dem, brukar resultera i roliga scener.
Citera
2018-04-09, 09:53
  #17
Medlem
DoktorNos avatar
Undvik nattklubbar i stadsmiljö. Vill man träffa svenska tjejer i olika åldrar utan att trängas med horder av importerade apor är det landsbygdens dansbanor, folkparker och bygdegårdar som gäller.
Man får visserligen stå ut med att det spelas dansbandsmusik och rockabilly samt att det bara serveras burköl, kaffe och varm korv (den enda korvfesten som finns på vischan) men det är det värt. Är man hygglig och någorlunda nykter samt kan bugga har man stor chans till framgång hos det motsatta könet.

Nu tänker sannolikt någon något om "white trash" och visst, det kan till vissa delar vara så, men en svensk WT är i alla fall bättre än en blatte.
__________________
Senast redigerad av DoktorNo 2018-04-09 kl. 09:55.
Citera
2018-04-09, 09:55
  #18
Medlem
Bor i en liten rätt nordlig stad och känner inte riktigt igen mig. Men man ser mycket invandrare på gatorna på dagarna som stryker sig mot försäkringskassan där de såklart lyfter bidrag (jobbar skift så ser mycket på kvällsveckorna när jag är hemma på förmiddagen, granne med FK). På klubben ser man någon vilsen rutten afghan i något hörn bara. Var ut sist för en månad sen och känner igen den skeva fördelningen däremot. Cirka 70-75% snubbar, nu har jag flickvän men detta problem har varit långvarigt och störde en rejält när man var singel. Senaste åren kan jag minnas att det har varit på detta sätt. Det är mansöverskott i Sverige på grund av invandringen så kvinnor behöver inte söka sig ut på klubben för att hitta någon, enda anledningen jag kan tänka mig. Färdigklubbat för mig, hemmafester är så mycket trevligare och har samtidigt gett mer utdelning då man varit singel. Bättre och roligare för alla på alla sätt. Plus i kanten att man slipper blattar. Tycker synd om singelgrabbarna som halvt desperat försöker leta något på klubben helg efter helg.
Citera
2018-04-09, 09:57
  #19
Medlem
haschleifs avatar
i storstäderna finns alltid bra svartfester om man gillar techno och rave.
Allt som oftast bra stämmning och öppet länge. Och man slipper förortsbrushor
Citera
2018-04-09, 09:58
  #20
Medlem
Mackan52s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Woodsmoke
Kvinnor (medvetna sådana) vet att de inte idag är så enkelt att enbart klä sig, låsa dörren och gå ut och roa sig. På fler och fler platser i landet får de se sig över axeln, ha med en bastant hund, gå i grupp om minst tre-fyra stycken eller ha med en stadig man, partner eller ej, för att vara trygga.

Och detta gäller inte enbart kvälls- och uteliv, nej; biografer, gallerior, galleriornas parkeringsplatser, på Willys eller till och med den jävla vårdcentralen.

Det är jag medveten om, undrade bara om de hade hittat nån fristad där det finns män och som verksamhet i sig självt (typ bridge) inte drar till sig babbar.
Citera
2018-04-09, 10:07
  #21
Medlem
Perstamps avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Cauvie
De tjänar inte cash på invandrare. Tvärtom, flera ställen läggs ut till salu på grund utav deras närvarande på helgerna.

Invandrare = det kommer inte kunna gå runt eller bli hållbart. Man måste ha konsumerande svenskar på stället.

Exakt. Många av dem är ju muslimer och dricker bara isvatten och tokglor på tjejerna.
Citera
2018-04-09, 10:14
  #22
Medlem
Mackan52s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Perstamp
Exakt. Många av dem är ju muslimer och dricker bara isvatten och tokglor på tjejerna.

Kan man inte införa två drink minimum eller en slags inträdesavgift?

Om jag äger restaurang förutsätter jag att folk som kommer dit ska äta, inte att de bara sätter sig vid ett bord och ser hotfulla ut. De senare hade jag ju slängt ut, det är ju en krog, inte nån fritidsgård.
__________________
Senast redigerad av Mackan52 2018-04-09 kl. 10:17.
Citera
2018-04-09, 10:16
  #23
Medlem
Arshys avatar
Åk till stadens campus/universitet och köp gäst-leg till nationens fest eller klubben. 90% svenskar och jämnt fördelat på män/kvinnor. Mycket mer städat också, man slipper kaxiga MENA och drägg. Universitetens uteliv är fortfarande skonade från det nya Sverige. Är du 40+ är det en annan femma, kör på en lugn pub istället.
Citera
2018-04-09, 10:21
  #24
Medlem
HasseAro69s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Mackan52
Kan man inte införa två drink minimum eller en slags inträdesavgift?

Har tänkt på det länge, oftast brukar det ju vara någon form av "lista" man skriver upp sig på och kommer då in gratis eller till ett rabatterat pris. Ta bort detta, och inför något som du betalar säg 3/4/500 i inträdet, och därmed får man drinkbiljetter, så slipper man detta pack.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in