Citat:
Ursprungligen postat av
bagarn29
Nej, det gjorde hon inte. Jag såg ingen hasselnöt under hela gårdagens program. Detta är bara ytterligare ett bevis på att skiten är uppgjord.
Jag skulle inte bli det minsta förvånad om JäklaPajas vinner Dagis 2018. Han är ju headhuntad av TV4 så det är helt i linje med vad de vill uppnå med skiten. De tycker troligen att denna skit är bra underhållning.
Vem håller med dem? Inte jag.
Så om någon säger till dig att de har ett hasselnötsträd så tror du att det är en form av äpple -- eller inser du att det hassel som avses?
Vill man ha det på den nivån så hade både Robban och Alex fel med morotssvaret också. Det var ingen morot som visades utan morotsblast.
Samma med rödbetan...
Godkänns det för det ena skall det givetvis vara godkänt för det andra också.
Edit:
Mer sport hade dock varit om det hade varit den latinska benämningen (riktiga namnet) hade efterfrågats.