Citat:
Ursprungligen postat av
freeriderXII
Att låta en regering tvångsmässigt flytta medborgare utomlands riskerar dels att få länder tar emot dem och dels att vem som helst kan bli nästa offer kanske av politiska skäl så tvång är nog inte så smart.
Visst man kan säga att man skall ta alla som kommit hit de senaste 30 åren men vad göra då med alla deras barn som de ynglat av sig här?
Nej frivilligt är bättre. Men då måste det röra sig om en stor summa, dock sparar vi nog ändå pengar på det hela om kaos och inbördeskrig är alternativet.
Andra och tredje generationen följer naturligtvis föräldrarna. Det måste vara utgångspunkten. därefter kan man fundera på undantag.
Säg att 500.000 svenskar flyttade till Japan och ynglade av sig och levde fan allt på strävsamma japaners räkning. Efter ett tag tröttnar japanerna och skickar ut de svenskar som först kom. Eftersom man vet att andra och tredje generationen båda är mer kriminell än första så är det naturligt att dessa också skickas
hem.
Så du föddes i Japan av svenska föräldrar, tillhör du Japan eller Sverige mest i så fall? För mig är det helt uppenbart att de grupper jag talar om hör mer hemma i MENA, Somalia, Afghanistan, osv än i Sverige.
Jag talar inte om att göra Sverige rasrent utan att människor som uppenbarligen inte är kompatibla att leva i västvärlden och i Sverige återbördas dit de hör hemma. Dessutom, och detta är synnerligen allvarligt, så har det kommit sådana nivåer att svenska folket riskerar att utplånas så för vår egen skull måste majoriteten ut.
Fallet Japan är inte riktigt rättvist för 500.000 svenskar är i jämförelse med japaner och situationen i dagens Sverige en droppe i havet.