Citat:
Ursprungligen postat av
Forcod
Är det nu jätterekylen kommer till 50k dollar? 😀🙄
Om detta händer lovar jag att börja skriva genomtänkta texter på familjeliv varje dag i ett år.
Detta är dock nog bra för Bitcoin. En Bitcoin var värt $600, och tack vare stagnerad utveckling sög det tekniskt. Riktigt sög. Hur i helvete det fick luft och flög upp till $20 000 när det börjat suga det är... ja du. Det gjorde ju inte direkt communityt piggare iaf. Ethereum har drivit hela marknaden under det rallyt. Nu är ETH plötsligt nära BTC i marketkap - utan att pumpas.
Det finns ändå många, många människor som kärat ned sig totalt i Bitcoin, och att de tvingas vara ödmjuka och konkurrera med lösningar som faktiskt går att använda till något annat än statiska värdebärare bör göra att utvecklingen kring LN och dylikt exploderar.
Det är ju det de otekniska 1900-tals vurmarna inte fattar: detta var aldrig luft. De stackare som sitter och bagholdar Bitcoin vid ett ras till $500 kan alltså göra något åt situationen.